Wtorek, 13.11.2018

Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

2018-11-13

I inauguracyjna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.3 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2018 roku poz. 995, z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Gdańsku II na podstawie Postanowienia z dnia 5 listopada 2018r. zwołuje I inauguracyjną sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad i prowadzenie sesji, do czasu wyboru Przewodniczącego, przez radnego najstarszego wiekiem obecnego na sesji.
2.Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Ślubowanie radnych.
4. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego;
a) zgłaszanie kandydatów na funkcję przewodniczącego Rady Powiatu;
b) powołanie Komisji Skrutacyjnej;
c) przyjęcie Regulaminu wyboru przewodniczącego  Rady Powiatu;
d) przeprowadzenie głosowania;
e) ogłoszenie wyników wyboru (przedstawienie protokołu przez Komisję Skrutacyjną);
f) podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego.
5. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego;
a)  zgłaszanie kandydatów na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu;
b) powołanie Komisji Skrutacyjnej;
c) przyjęcie Regulaminu wyboru wiceprzewodniczącego  Rady Powiatu;
d) przeprowadzenie głosowania;
f) podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego.
6. Zakończenie obrad.

czytaj całość: I inauguracyjna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2018-11-13

Ogłoszenie

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej dotyczącego prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego.

>> Plik do pobrania

Ogłoszenie

czytaj całość: Ogłoszenie

2018-11-09

Dnia 9 listopada 2018 r.  w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu  powiatu sztumskiego odbyły się obchody upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji zorganizowano apele połączone z występami artystycznymi. Szkoły wzięły udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” poprzez odśpiewanie przez uczniów i nauczycieli czterozwrotkowego hymnu narodowego.  Ponadto  w Zespole Szkół w Sztumie miało miejsce złożenie kwiatów przy głazie pamięci oraz zasadzenie Dębu 100-lecia. Uroczystość ta została połączona z wręczeniem Stypendiów Starosty Sztumskiego. Wśród zdolnej młodzieży z terenu powiatu sztumskiego znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida  w Dzierzgoniu oraz z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach. Starosta Sztumski Wojciech Cymerys serdecznie gratulował  wyróżnionym uczniom.

czytaj całość: Upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wręczenie Stypendiów Starosty Sztumskiego

2018-11-08

Ogłoszenie naboru do komisji konkursowych

Ogłoszenie naboru do komisji konkursowych opiniującej oferty w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu

czytaj całość: Ogłoszenie naboru do komisji konkursowych

2018-11-05

Starosta Sztumski Wojciech Cymerys informuje,
że z dnia 06/07.11.2018 r.
w godzinach od 18:00 do 6:00
wprowadzone zostaną utrudnienia w postaci zamknięcia odcinka ulicy Kochanowskiego w Sztumie
od ronda przy drodze krajowej nr 55 do ronda przy ulicy Kochanowskiego.
Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj całość: Informacja