środa, 8.7.2020

Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

2020-07-06

Oferta kursów motorowodnych na przystani w Białej Górze

Zapraszamy do korzystania z oferty kursów motorowodnych na patent sternika motorowodnego.To szansa na nowe umiejętności i wodniacką przygodę! Kursy będą prowadzone na przystani żeglarskiej w Białej Górze przez spółkę Wind Hunter we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sztumie.

czytaj całość: Oferta kursów motorowodnych na przystani w Białej Górze

2020-07-06

Mieszkanka naszego powiatu wyróżniona za pomoc seniorom

Aurelia Sitek-Juszczak z Powiatu Sztumskiego została wyróżniona przez Urząd Marszałkowski w konkursie wojewódzkim promującym pomaganie seniorom. Wymienioną laureatkę nagrodzono w kategorii Zwyczajny Niezwyczajny Senior z dziewięcioma innymi osobami.

czytaj całość: Mieszkanka naszego powiatu wyróżniona za pomoc seniorom

2020-07-03

Ruszył fotograficzny konkurs „Pomorskie w kadrze”

Mieszkańcy i sympatycy Pomorza mogą już zgłaszać swoje zdjęcia prezentujące najciekawsze krajobrazy naszego regionu. Nagrodą dla zwycięzców będą bony na zakup urządzeń i akcesoriów fotograficznych o wartości 4-5 tys. zł. Konkurs „Pomorskie w kadrze" organizowany jest w ramach działań związanych z tzw. audytem krajobrazowym.

czytaj całość: Ruszył fotograficzny konkurs „Pomorskie w kadrze”

2020-07-02

Problem suszy to temat, który coraz częściej i głośniej wybrzmiewa także w Polsce. Rozważna gospodarka wodą nabiera niebagatelnego znaczenia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku będzie dofinansowywał przydomowe instalacje do zbierania wód opadowych.

czytaj całość: 5 tys. zł na zbieranie deszczówki na Pomorzu. Budżet programu w skali kraju to 100 mln zł!

2020-07-02

Adresatami programu „Dobry Start” jest 4,5 miliona dzieci!

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci, to rządowe wsparcie rodzin w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie z programu „Dobry Start” trafia do 4,5mln dzieci. Od początku programu na jego realizację programu rząd przeznaczył 4,26 mld zł. Od 1 lipca można składać wnioski. Program realizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj całość: Adresatami programu „Dobry Start” jest 4,5 miliona dzieci!