Sobota, 20.7.2019

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Obchody Święta Policji

Dnia 18 lipca 2019 r. odbyły się obchody Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

czytaj całość: Obchody Święta Policji

2019-07-19

Dnia 14 lipca br. w Parku Miejskim w Sztumie odbyła się III Pomorska Krajowa Wystawa Psów Rasowych oraz III Klubowa Wystawa Yorkshire Terriera. Wystawy te odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Sztumskiego Sylwii Celmer, która ufundowała nagrody i puchary dla laureatów konkursu. Pani Starosta z powodu licznych zobowiązań służbowych nie mogła osobiście wręczyć nagród, cedując tą zaszczytną funkcję na organizatorkę wystawy – Joannę Senz. Serdecznie gratulujemy właścicielom psów i życzymy kolejnych sukcesów.

czytaj całość: III Pomorska Krajowa Wystawa Psów Rasowych oraz III Klubowa Wystawa Yorkshire Terriera

40-lecie posługi kapłańskiej

Dnia 14 lipca br. odbył się odpust parafialny w Postolinie połączony z uroczystością 40 - lecia posługi kapłańskiej księdza Prałata Stanisława Gadziny, Proboszcza Parafii p. w. św. Michała Archanioła w Postolinie. W uroczystości udział wzięli: biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Cymański, Senator RP Antoni Szymański oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Powiat sztumski w tym dniu reprezentowali: Starosta Sztumski Sylwia Celmer, Przewodniczący Komisji Edukacji Adam Krupa i inni Radni Powiatu Sztumskiego, którzy podziękowali księdzu za dotychczasową posługę kapłańską i złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji tak zacnego jubileuszu.

czytaj całość: 40-lecie posługi kapłańskiej

Uroczysta przysięga

Dnia 13 lipca br. Starosta Sztumski Sylwia Celmer wraz z Przewodniczącym Komisji ds. Społecznych i Bezrobocia, Bezpieczeństwa Publicznego i Zdrowia Grzegorzem Kostrzewą na zaproszenie Dowódcy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, kmdr Tomasza Laskowskiego wzięli udział w uroczystej przysiędze nowo przyjętych żołnierzy w szeregi WOT. Uroczystość ta miała miejsce na terenie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, na którą przybyli zaproszeni goście oraz najbliższe osoby 100 nowo zaprzysiężonych żołnierzy.
Przypominamy, iż wszystkie osoby, które chciałyby wstąpić w szeregi 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą zgłaszać się do właściwych terenowo wojskowych komend uzupełnień.

czytaj całość: Uroczysta przysięga

Trwa rekrutacja uzupełniająca

Drogi Absolwencie, jeśli nie dostałeś się do wybranej przez siebie szkoły i nie podjąłeś jeszcze ostatecznej decyzji, do której placówki chciałbyś uczęszczać informujemy, że trwa rekrutacja uzupełniająca do:
- Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
- Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
- Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.
Przypominamy, iż rekrutacja dodatkowa potrwa aż do 14 sierpnia.
Szkoły w powiecie sztumskim zapraszają!

czytaj całość: Trwa rekrutacja uzupełniająca

Wernisaż poplenerowy

Dnia 9 lipca br. w sali Czekoladowej Sztumskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż poplenerowy pn. „Uroki ziemi sztumskiej” zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadbałtyckie plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Starosta Sztumski Sylwia Celmer, Wicestarosta Sztumski Kazimierz Szewczun, Radni Powiatu Sztumskiego, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Sztum oraz zainteresowani mieszkańcy.
W trakcie wystawy artyści zaprezentowali swoje prace zainspirowane pięknem zabytków i natury powiatu sztumskiego. Zgromadzeni goście, dzięki twórczej wrażliwości plastyków, mieli doskonałą okazję do zapoznania się z postrzeganiem walorów naszego powiatu.
Jednocześnie informujemy, iż wystawa będzie dostępna dla mieszkańców do 31 lipca br. w Sztumskim Centrum Kultury.

czytaj całość: Wernisaż poplenerowy