Sobota, 19.8.2017

Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

2017-07-26

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Stary Dzierzgoń – 5 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Stary Dzierzgoń 10
Stary Targ – 9 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Główna 20
Sztum – 18 sierpnia przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Mickiewicza 39

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

czytaj całość: Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

2017-07-18

EWRC 2017 EUROPEJSKI TYDZIEŃ REGIONÓW I MIAST

Szanowni Państwo,
Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragnę serdecznie zaprosić do udziału w wizycie studyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” z okazji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017 European Week of Regions and Cities – EWRC). Piętnasta, jubileuszowa, edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 9-12 października w Brukseli.

czytaj całość: EWRC 2017 EUROPEJSKI TYDZIEŃ REGIONÓW I MIAST

2017-07-18

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć?
AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie

czytaj całość: Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów

2017-07-12

Pomorskie dla Zdrowia

Zapraszamy na Pomorskie dla Zdrowia J

Pomorskie dla Zdrowia to 4 wydarzenia, które będą realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz szpitale marszałkowskie w lipcu i sierpniu we: Wdzydzach Kiszewskich (15.07), Gdańsku (23.07), Gdyni (30.07) oraz Ustce (13.08). Podczas wydarzeń lekarze będą udzielać konsultacji dermatologicznych - badać znamiona, pielęgniarki zmierzą ciśnienie, poziom cukru, cholesterolu oraz określą BMI.

Oprócz tego odbędą się szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego oraz instruktaż Nordic Walking.
Więcej informacji na stronie http://pomorskie.eu/-/wypoczywasz-na-plazy-skorzystaj-z-bezplatnych-porad-specjalistow-letnia-akcja-pomorskie-dla-zdrowia

czytaj całość: Pomorskie dla Zdrowia