środa, 25.11.2020

Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

2020-11-23

Sztumscy przedsiębiorcy skorzystali ze wsparcia

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu ustaw, które składają się na rządową Tarczę antykryzysową. Pierwsza część pakietu, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa, weszła w życie 31 marca 2020 r., a kolejna – 18 kwietnia. Na przełomie października i listopada br. opracowano kolejną tarczę antykryzysową m.in. tzw. branżową tarczę antykryzysową.

czytaj całość: Sztumscy przedsiębiorcy skorzystali ze wsparcia

2020-11-20

Dziś (20 listopada br.) miało miejsce podpisanie umowy na realizację projektu: „Rodzina najważniejsza – rozwój usług społecznych w Powiecie Sztumskim”, który jest realizowany ze środków UE - Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

czytaj całość: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zrealizuje nowy projekt z EFS. Wsparcie za ok. 1,4 mln zł uzyska 315 osób!

2020-11-20

Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia Starosty Sztumskiego

Fot. Juraj Varga/pixabay

Podczas posiedzenia Komisji Stypendialnej, w ub. miesiącu podpisano umowy na przyznanie stypendium Starosty Sztumskiego, którymi nagrodzono uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2019/2020 r.

czytaj całość: Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia Starosty Sztumskiego