Niedziela, 17.12.2017

Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

2017-05-11

Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego

Drodzy Gimnazjaliści!

Wkrótce w Waszym życiu rozpocznie się nowy etap – nauka w szkole ponadgimnazjalnej. Może on potrwać trzy lub cztery lata. Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego po raz kolejny przeprowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego. Mam nadzieję, że ten sposób naboru zaoszczędzi Wam niepotrzebnego stresu. Skróci też do minimum czas oczekiwania na wyniki.

Poniżej możecie obejrzeć film promocyjny oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 przygotowaną przez szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Sztumski. Oferta szkół została dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz możliwości przyszłego zatrudnienia. Nasze szkoły mają dobrze wyposażone pracownie, wykwalifikowaną kadrę i oferują wiele zajęć pozalekcyjnych wspierających przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz umożliwiających rozwijanie zainteresowań. Zależy nam, aby uczniowie zdobywali wiedzę i wykształcenie dające im satysfakcję oraz umożliwiające „dobry start” w dalszą edukację na uczelniach wyższych lub gwarancję pracy.

Nadmieniam, że w dniu 10 marca br. rozpoczęto prace budowlane związane z „Budową obiektu warsztatów i pracowni dydaktycznych w celu dostosowania oferty praktycznego kształcenia zawodowego przy Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach do wymogów regionalnego rynku pracy” w ramach Osi Priorytetowej 4 Kształcenie Zawodowe, Działanie 4.1 Infrastruktura ponadgimnazjalnych szkół zawodowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach których powstanie:

1. nowoczesny obiekt dydaktyczny do kształcenia zawodowego dla potrzeb pracowni produkcji roślinnej, pracowni produkcji zwierzęcej, pracowni techniki rolniczej (branża środowisko), pracowni napraw pojazdów samochodowych, pracowni metrologii, linia diagnostyczna do badania pojazdów samochodowych (branża transport, logistyka i motoryzacja);

2. oraz wyposażenie pracowni produkcji roślinnej, pracowni produkcji zwierzęcej, pracowni techniki rolniczej (branża środowisko), pracowni napraw pojazdów samochodowych, pracowni metrologii, linia diagnostyczna do badania pojazdów samochodowych (branża transport, logistyka i motoryzacja), pracownia urządzeń techniki komputerowej, robotyki i prototypownia układów elektronicznych, pracownia aplikacji internetowych i baz danych, pracownia sieci komputerowych i interfejsów HMI (branża ICT i elektronika).

Zakończenie budowy przewidziane jest na koniec stycznia 2018 r.

Drodzy Gimnazjaliści, dokonując wyboru szkoły, powinniście przeanalizować swoje zainteresowania i umiejętności oraz zastanowić się nad tym, co zamierzacie robić
w przyszłości, aby zrealizować pasje i marzenia. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zważyć na całym Waszym późniejszym życiu.

Szczegółowe informacje o szkołach, naborze i elektronicznej rekrutacji znajdują się
na stronie internetowej: www.nabor.pcss.pl/sztum

Życzę Wam trafnych wyborów.

Starosta Powiatu Sztumskiego

Wojciech Cymerys