Niedziela, 21.7.2019

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

2018-12-11

Powiślański Konkurs Historyczny

Dnia 6 grudnia 2018r. w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbył się IV Powiślański Konkurs Historyczny pod nazwa „Armia Krajowa i powojenne losy jej żołnierzy – 70 rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego”. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie pod patronatem Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Pomorski oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów: sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego.
Laureatami Konkursu w kategorii „Szkoła Ponadgimnazjalna” zostali:
I miejsce -  Daniel Ronowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Kwidzynie
II miejsce - Michał Kłos uczeń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie
III miejsce - Zuzanna Kasprzak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sztumie wręczyli Wicestarosta Powiatu Sztumskiego Pan Kazimierz Szewczun oraz Radny Powiatu Sztumskiego Pan Zbigniew Pędziwilk. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.