Niedziela, 15.9.2019

Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda

2019-06-06

Posiłek w szkole i w domu

W lutym br. Uchwałą Rady Ministrów został ustanowiony wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. W ramach w/w Programu, szkoły podstawowe miały możliwość pozyskania środków m.in. na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (moduł 3). Z takiego rozwiązania skorzystała Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach, poprzez złożenie odpowiedniego wniosku do Wojewody Pomorskiego. Do tut. Starostwa wpłynęła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu sprawy. Szkoła otrzymała pełną kwotę, o którą wnioskowała, tj. 54 670,56 zł. W ramach Programu, Organ Prowadzący ma obowiązek zapewnienia wkładu własnego, który w tym przypadku wynosi 13 667,65 zł. Wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na doposażenie kuchni w nowoczesne sprzęty i wymianę mebli, które w znaczny sposób usprawnią pracę Ośrodka.
Serdecznie gratulujemy!