Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

2019-03-13

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

13 marca 2019 roku o godzinie 9:00 w sali Starostwa Powiatowego w Sztumie odbył się po raz XIV powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zebranych gości przywitała Starosta Sztumski -Sylwia Celmer, gratulując uczniom zakwalifikowania się do uczestnictwa w konkursie na etapie powiatowym, z którego zostanie wyłonionych troje finalistów do etapu wojewódzkiego. Po krótkiej przemowie Starosta rozdała uczestnikom testy do rozwiązania. Do konkursu przystąpiło 8 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sztumskiego. Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Kolejność na podium ustaliła dopiero dogrywka.  Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 kwietnia w Gdańsku, zakwalifikowało się troje uczestników z  uzyskaną najwyższą liczbą punktów:
1. Agata Lityńska, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
2. Szymon Kamiński, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
3. Jakub Nenczak, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.
Dyplomy oraz nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc wręczył uczniom Wicestarosta Sztumski - Kazimierz Szewczun, gratulując wiedzy i dziękując uczniom za udział w konkursie oraz ich opiekunom, za bardzo dobre przygotowanie podopiecznych. Wicestarosta zaprosił także na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się
w przyszłym roku.