Niedziela, 25.8.2019

Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

2019-04-25

XII Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich

W sali Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu odbył się XII Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu sztumskiego pt. “Stół Wielkanocny”. Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, sołectwa, placówki oświatowe i opiekuńcze przygotowały świąteczne stoły z tradycyjnymi potrawami. Jurorzy oceniali wystrój stołu, wielkanocne koszyki ze święconką, uczestnicy prezentowali też piosenki oraz kreacje mody. W łącznej punktacji najlepsi okazali się gospodarze – Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, wyprzedzając “MIkołajczanki” z Mikołajek Pomorskich. Na trzecim miejscu Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku (Gmina Mikołajki Pomorskie) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu. Zwycięzcom gratulowali starosta powiatu sztumskiego Sylwia Celmer i wicestarosta Kazimierz Szewczun. Kanclerz Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła ,,Witold Cyranowicz" ufundował nagrodę za najlepszy mazurek. Wręczono też nagrody ,,Norwida” w konkursie “Ryby, Raki i Ślimaki”.