Sobota, 27.5.2017

Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

2017-04-29

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu 26 kwietnia 2017r. w Sali Starostwa Powiatowego w Sztumie przy ul. Reja 12 (teren szpitala) odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przy współpracy Starostwa Powiatowego w Sztumie, Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu oraz Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Przedsięwzięcie przyciągnęło  ponad 30  wystawców oraz kilkaset osób poszukujących zatrudnienia lub zainteresowanych podjęciem kształcenia.  Na Targach można było znaleźć oferty pracy m.in. na stanowiskach: pracowników produkcji, operatorów maszyn, ślusarzy, spawaczy, stolarzy, pracowników ochrony, opiekunów osób starszych i wiele innych. W trakcie targów była również możliwość zapoznania się z pracą w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego.  Odwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z ofertami pracy w ramach EURES, które były dostępne na stanowisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Oprócz firm i szkół na Targach swoją ofertę przedstawiały również inne instytucje związane z rynkiem pracy.
Wszystkim wystawcom oraz odwiedzającym dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznych Targach.