BEZPŁATNE BADANIA DIABETOLOGICZNE W SZTUMIE

Mieszkańcy Powiatu Sztumskiego będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Już 21 marca na pacjentów czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy. W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję mobilny punkt badań pojawi się w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce, w tym także w Sztumie, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą. Mobilny punkt badań będzie zlokalizowany w Sztumie dnia 21 marca przy ulicy Mickiewicza 50, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
Dodatkowe informacje można uzyskać w wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sztumie
pod nr tel. (55) 267-74-47.