Piątek, 22.9.2017

Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

2017-07-26

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Stary Dzierzgoń – 5 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Stary Dzierzgoń 10
Stary Targ – 9 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Główna 20
Sztum – 18 sierpnia przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Mickiewicza 39

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.