Przejdź do treści

Sobota, 8.8.2020

Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2020-02-08

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w Sztumie

Inspektorat ZUS  Sztumie organizuje w środę, 12 lutego, bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej.  Od 1 lutego z „Małego ZUS Plus”  będzie mógł korzystać przedsiębiorca, którego przechód z poprzedniego roku kalendarzowego nie przekroczył 120 tys. zł. Zmienił się również sposób obliczania składek. Teraz ich kwota będzie zależała od dochodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne będzie połowa  przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku.
Co istotne nie zmienił się sposób obliczania minimalnej i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Nadal będzie musiała się ona mieścić pomiędzy 30% minimalnego wynagrodzenia krajowego a 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia.
W trakcie szkolenia omówione zostaną między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby skorzystać z „Małego ZUS Plus”. Wyjaśnione zostaną podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jakie są zasady zgłoszenia i składania dokumentów rozliczeniowych. Wskazane zostaną także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS Plus”.

Szkolenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Inspektoracie ZUS w Sztumie (ul. Mickiewicza 34). Spotkanie potrwa około 2 godzin.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem ewelina.trzcianka@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 55 267 67 10.


wydruk, pdf

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Translator

Logo Powiatu

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.