Przejdź do treści

Wtorek, 11.8.2020

Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2020-07-01

Charytatywna akcja Gaszyn Challenge ogarnęła cały kraj

Jako pracownicy Starostwa Powiatowego w Sztumie postanowiliśmy włączyć się aktywnie do akcji, połączonej ze zbiórką na rzecz małej Tosi Popławskiej. Cierpi ona na SMA typu 2, czyli powolne umieranie mięśni, które prowadzi nawet do śmierci chorego.

Idea jest prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów - nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych. Płomień pomocy rozpalił strażak OSP z Gaszyna i w ten sposób uruchomił machinę pomocy walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi. Gaszyn Challenge pomaga teraz innym - a pompki robią policjanci, strażacy, żołnierze, przedstawiciele różnych instytucji - również z naszego regionu. Przykładem są sztumscy strażacy i policjanci.

Starosta Sylwia Celmer i Wicestarosta Kazimierz Szewczun

Ochotnicy z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wykonali chętnie po 10 pompek na rzecz Tosi Popławskiej z Gdyni - ciężko chorej malutkiej dziewczynki (1,8 miesiąca), na której terapię genową potrzeba ponad 10 mln zł. Zebrano już pawie 2,5 mln zł. Tosia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Sztumscy policjanci zamieścili o tym wideo w serwisie youtube.com:

https://youtu.be/d2p4zlwLziA

Co ostatni nominowali pracowników Starostwa Powiatowego w Sztumie. I takie wyzwanie podjęliśmy wideo z akcji przedstawiliśmy na profilu Facebook’owym Starostwa w Sztumie.  Ćwiczenia wykonaliśmy w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kołozębiu.

Pracownicy przekazali też datki na rzecz kosztów terapii genowej Tosi. Aby pomoc poszła dalej do kolejnego challengu nominowaliśmy: Karetki Sztumskie, Elewarr Oddział Malbork.

https://www.facebook.com/watch/?v=1151516805224192

Tego rodzaju akcje charytatywne stały się ostatnio bardzo popularne. Zadania, o którym mowa podjęli się policjanci z Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej (ok. 9 czerwca br) stała się dla strażników miejskich możliwością pomocy dla chorego na SMA Wojtusia. Do akcji nie trzeba było długo namawiać.

Niedawno w ramach challengu wspierali polskich medyków znani polscy artyści. W ramach tej wersji podjęli się oni stworzenia 16 wersów rapu. Hot 16 Challenge zatoczył szerokie kręgi. Rapowało wielu – muzycy, aktorzy, youtuberzy i politycy, wśród nich aktor Andrzej Sewerym oraz prof. Marcin Matczak. Do tej pory do akcji przyłączyło się ponad tysiąc osób. Ma to także wymierny skutek, bo na koncie zbiórki siepomaga.pl jest już ponad 1,5 mln zł.

 

wydruk, pdf

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Translator

Logo Powiatu

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.