Niedziela, 21.7.2019

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

2019-05-08

Cyfrowa majówka – konkurs inicjatyw lokalnych

„Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 roku – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). Aby ułatwić pracę ministerstwo przygotowało prosty formularz, który ułatwia cały proces. Można go znaleźć stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/ Na zgłoszenia MC czeka do 19 maja.

Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.

Szczegóły - kliknij