Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

2019-03-13

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W województwie pomorskim wydarzenie  to odbędzie się już po raz siódmy. Tegoroczna edycja DOFE odbywać się będzie pod hasłem: Polska różnorodna. Tę różnorodność chcielibyśmy pokazać poprzez prezentację projektów z wielu dziedzin.

DOFE 2019

Dzień Otwarty w Państwa projektach, nie musi być wielką, spektakularną imprezą. Może to być udostępnienie bezpłatnie lub ze zniżką codziennej oferty lub organizacja dodatkowego wydarzenia. To co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji, to wydarzenia w miejscach niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem. Możliwość poznania teatrów, szpitali, zakładów produkcyjnych czy oczyszczalni ścieków od zaplecza również ciekawi i przyciąga mieszkańców.

Wszystkie pomorskie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach DOFE, zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu oraz na portalach społecznościowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Facebooku. Do udziału                           w Państwa wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich                             i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze wydarzenia i projekty mają szansę na dedykowane programy i audycje.

Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielania szablony materiałów promocyjnych.

Zachęcamy, by w tym roku każdy z Dni Otwartych dedykować innym tematom i grupom uczestników. I tak:

• piątek 10 maja 2019 r. – poświęcić dzieciom, młodzieży i studentom. Umożliwić wycieczkom i grupom zorganizowanym wejście do placówek beneficjentów projektów, a także zorganizować wydarzenia przeznaczone głównie dla tych grup.
  • sobota 11 maja 2019 r. – dedykować w szczególności dla rodzin z dziećmi, zachęcać uczestników do aktywnego udziału w atrakcjach sportowych, turystycznych czy grach miejskich.
  • niedziela 12 maja 2019 r. – główne obchody DOFE 2019 i 15-lecia Polski w UE w województwie pomorskim (miasteczko unijne).

Koordynatorem Dni Otwartych w województwie pomorskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a koordynatorem akcji ogólnopolskiej Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Wydarzenia te zainicjował w roku 2013 Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Od roku 2014, po pomorskim sukcesie, akcja ta realizowana jest na terenie całego kraju. DOFE to wydarzenie skupiające przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów korzystających z funduszy europejskich. Przypomnijmy, iż w 2016 roku akcja ta wygrała prestiżowy konkurs European Public Communication Award 2016. Nagroda ta przyznawana jest corocznie najbardziej kreatywnym i wpływowym kampaniom realizującym projekty komunikacyjne UE, prowadzonym przez jednostki administracji publicznej. Doceniono wówczas skalę oraz efekty naszej lokalnej akcji, podkreślono wówczas jej bardzo duży zasięg medialny.

W 2016 roku na terenie kraju zorganizowano prawie 1000 wydarzeń, które łącznie odwiedziło 220 tysięcy uczestników. To zaszczyt być częścią tak szerokiej ogólnopolskiej akcji, tym bardziej w roku, w którym obchodzimy 15 lat Polski w UE.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tegorocznej edycji DOFE wypełnij formularz zgłoszeniowy, który już wkrótce zostanie opublikowany na stronie www.dniotwarte.eu