Poniedziałek, 22.10.2018

Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

2018-09-25

Dożynki Powiatowe

W dniu 23 września br. w Barlewiczkach odbyły się Dożynki Powiatowe oraz uroczyste otwarcie warsztatów. Dożynki Powiatowe rozpoczęły się Mszą Dożynkową w Kościele pod wezwaniem św. Anny w Sztumie.
Po mszy świętej Korowód Dożynkowy przeszedł do Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, gdzie uczniowie z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu obtańczyli wieńce dożynkowe. Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys powitał przybyłych gości,a rolnikom podziękował za trud włożony w całoroczną pracę. Następnie Starostowie tegorocznych Dożynek: Maria i Ludwik Sander przekazali Tradycyjny Chleb Dożynkowy Gospodarzom, którymi byli: Wojciech Cymerys Starosta Powiatu Sztumskiego oraz Jolanta Szewczun Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego.
W tym dniu Wojciech Cymerys Starosta Powiatu Sztumskiego oraz Teresa Skolimowska Przewodnicząca Kapituły Honorowego Wyróżnienia za Zasługi dla Powiatu Sztumskiego wręczali Medale w Uznaniu Zasług dla Powiatu Sztumskiego: Danucie Barańskiej, Maciejowi Kopij, Stanisławowi Kuczyńskiemu, Józefowi Sarnowskiemu, Lucynie Bednarskiej, Marzenie Zawiszy oraz Wiesławowi Pawlikowskiemu.
Po tradycyjnych obrzędach dożynkowych zebrani goście przeszli pod nowo wybudowane warsztaty, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne ich otwarcie. Wstęgę przecięli: Wojciech Cymerys Starosta Powiatu Sztumskiego, Jolanta Szewczun Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego, Marzena Zawisza Dyrektor ZSZ w Barlewiczkach, Adam Krawiec Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Brygida Rutkowska – Piszcz Wicedyrektor ZSZ w Barlewiczkach,  Piotr Smolarczyk Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu w ZSZ w Barlewiczkach, Andrzej Wesołowski Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie, Jarosław Filipczak Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza oraz Mirosław Ksepka Zastępca Dyrektora Młodzieżowej Spółdzielni Pracy SMOK.
Podczas imprezy dla dzieci przygotowano liczne darmowe atrakcje tj.: elektryczne samochodziki, watę cukrową, popcorn, dmuchańce, zabawy i gry przygotowane przez animatorów oraz pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego.
Całodzienne uroczystości uświetniły występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu.
Na zakończenie dożynek odbył się koncert zespołu Dual Voice and Girls.