środa, 24.10.2018

Imieniny: Arety, Marty, Marcina

2018-05-22

Drodzy Gimnazjaliści!

Wkrótce w Waszym życiu rozpocznie się nowy etap – nauka w szkole ponadgimnazjalnej. Może on potrwać trzy lub cztery lata. Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego po raz kolejny przeprowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego. Mam nadzieję, że ten sposób naboru zaoszczędzi Wam niepotrzebnego stresu. Skróci też do minimum czas oczekiwania na wyniki.

Poniżej możecie zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019 przygotowaną przez szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Sztumski. Oferta szkół została dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz możliwości przyszłego zatrudnienia. Nasze szkoły mają dobrze wyposażone pracownie, wykwalifikowaną kadrę i oferują wiele zajęć pozalekcyjnych wspierających przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz umożliwiających rozwijanie zainteresowań. Zależy nam, aby uczniowie zdobywali wiedzę i wykształcenie dające im satysfakcję oraz umożliwiające „dobry start” w dalszą edukację na uczelniach wyższych lub gwarancję pracy.
Nadmieniam, że zakończyły się prace związane z „Budową obiektu warsztatów i pracowni dydaktycznych w celu dostosowania oferty praktycznego kształcenia zawodowego przy Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach do wymogów regionalnego rynku pracy” w ramach Osi Priorytetowej 4 Kształcenie Zawodowe, Działanie 4.1 Infrastruktura ponadgimnazjalnych szkół zawodowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W ramach budowy powstał nowoczesny obiekt dydaktyczny do kształcenia zawodowego dla potrzeb pracowni produkcji roślinnej, pracowni produkcji zwierzęcej, pracowni techniki rolniczej (branża środowisko), pracowni napraw pojazdów samochodowych, pracowni metrologii, linia diagnostyczna do badania pojazdów samochodowych (branża transport, logistyka i motoryzacja).

Obecnie trwa wyposażenie pracowni produkcji roślinnej, pracowni produkcji zwierzęcej, pracowni techniki rolniczej (branża środowisko), pracowni napraw pojazdów samochodowych, pracowni metrologii, linia diagnostyczna do badania pojazdów samochodowych (branża transport, logistyka i motoryzacja), pracowni urządzeń techniki komputerowej, robotyki i prototypownia układów elektronicznych, pracowni aplikacji internetowych i baz danych, pracownia sieci komputerowych i interfejsów HMI (branża ICT i elektronika).

Drodzy Gimnazjaliści, dokonując wyboru szkoły, powinniście przeanalizować swoje zainteresowania i umiejętności oraz zastanowić się nad tym, co zamierzacie robić  w przyszłości, aby zrealizować pasje i marzenia. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to trudna, odpowiedzialna i ważna  decyzja. Może ona zważyć na całym Waszym późniejszym życiu.
Szczegółowe informacje o szkołach, naborze i elektronicznej rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: www.nabor.pcss.pl/sztum . Dodatkowe informacje na temat oferty edukacyjnej znajdują się na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Życzę Wam trafnych wyborów.

Starosta Powiatu Sztumskiego
Wojciech Cymerys