Poniedziałek, 17.2.2020

Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

2020-01-21

Dyrektorzy o swoich pomysłach i potrzebach

Powiat sztumski stara się kłaść duży nacisk na rozwój oświaty i stwarzanie nowych możliwości młodym ludziom. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu są narady organizowane z dyrektorami szkół podległych starostwu. Pierwsze z tegorocznych spotkań odbyło sią 14 stycznia. Zebranie poprowadziły panie starosta Sylwia Celmer i Gabriela Smolińska naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia sztumskiego starostwa. W pierwszej kolejności omówiono najpilniejsze sprawy bieżące. Podjęto dyskusję nad wynikami matur i egzaminów zawodowych. Wyznaczono kilka filarów, które mogłyby mieć wpływ na wyniki tych egzaminów. Dyrektorzy bardzo odpowiedzialnie podeszli do tematu. Innym z podejmowanych tematów, była kwestia przyciągnięcia do szkół powiatowych  jeszcze większej ilości uczniów. Wywiązała się dyskusja o tym w jakich miesiącach i jak często najlepiej robić tego typu spotkania. Kolejnym punktem obrad była kwestia planu rekrutacji do placówek prowadzonych przez Powiat Sztumski. Zgodnie z zapowiedziami nowy harmonogram ma być atrakcyjny dla przyszłego ucznia, spójny i przygotowywany w partnerstwie między jednostkami. Podczas obrad dyrektorom przedstawiony też został nowy pracownik starostwa, który odpowiedzialny ma być za promocję. Rozmawiano o przekazie informacji i kalendarzu imprez na najbliższy rok. Dyrektorzy przedstawili również plany swoich placówek w związku z obchodami „Roku setnej rocznicy Plebiscytu na Powiślu”. Dzięki temu, wiemy już dzisiaj, że planowany jest między innymi Pierwszy Plebiscytowy Rajd Uśnice-Biała Góra. O szczegółach nie tyko rajdu, ale i innych związanych z tą chwalebną rocznicą wydarzeniach będziemy Państwa informować na bieżąco.  Spotkania dyrektorów szkół będą regularni kontynuowane.