Niedziela, 15.9.2019

Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda

2019-06-12

DZIEŃ OTWARTY W BARLEWICZKACH - 4 CZERWCA 2019 r.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach 4 czerwca 2019 r. odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „PIKNIK TECHNOLOGICZNY W BARLEWICZKACH”. Głównymi odbiorcami wydarzenia byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Grono zaproszonych gości reprezentowali Starosta Powiatu Sztumskiego Sylwia Celmer, radni, nauczyciele, rodzice i wszystkie osoby zainteresowane kształceniem zawodowym. W trakcie imprezy uroczyście otwarto halę maszyn przy nowych warsztatach szkolnych. Następnie dokonano prezentacji ofert firm związanych z kierunkami kształcenia tj. INTER TEAM, AGROMEP, RAITECH. Młodzież miała również możliwość zapoznania się z pełną ofertą placówki oraz perspektywą zdobycia zawodu.
Podczas pikniku odbywały się także różnego rodzaju atrakcje np. pokazy samoobrony, zajęcia w pracowniach zawodowych, gry internetowe, pokaz diagnostyki samochodowej oraz sprzętu rolniczego. Nowością było zaprezentowanie hodowli koni zimnokrwistej rasy sztumskiej.