Niedziela, 17.12.2017

2017-07-18

EWRC 2017 EUROPEJSKI TYDZIEŃ REGIONÓW I MIAST

Szanowni Państwo,
Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragnę serdecznie zaprosić do udziału w wizycie studyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” z okazji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017 European Week of Regions and Cities – EWRC). Piętnasta, jubileuszowa, edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 9-12 października w Brukseli.

EWRC to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. Tegoroczne EWRC odbywające się pod hasłem przewodnim „Regiony i miasta na rzecz lepszej przyszłości” poświęcone będzie działaniom regionów oraz miast w reakcji na gospodarcze i społeczne skutki globalizacji, dyskusji na temat obecnej i przyszłej polityki spójności, a także prezentacji dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów europejskich.
Województwo Pomorskie angażuje się w ERWC poprzez Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli, działające w ramach SPUE. W tym roku nasz region przewodniczy konsorcjum regionów i miast „Regions & cities: Green light for sustainable growth” skupiającego partnerów z Chorwacji (miasto Rijeka), Holandii (miasto Maastricht, Venlo i Apeldoorn), Słowenii (miasto Postojna) i Polski (województwo lubuskie oraz miasto Łódź). Wspólnie z naszymi partnerami przygotowana zostanie debata pt. „Green sustainability in the Cohesion Policy. Urban and regional perspective.” Wydarzenie odbędzie się 11 października br. w godzinach 11:15-13:00 w centrum konferencyjnym Arts 56 przy Avenue des Arts 56 w Brukseli. Podczas spotkania przedstawione zostaną dobre przykłady z zakresu projektów wspierających zrównoważony oraz zielony rozwój regionów i miast. Wydarzenie będzie również okazją do debaty na temat roli polityki spójności w budowaniu trwałego i zrównoważonego wzrostu, ze szczególnym uwzględnieniem przyszłości tej polityki po 2020 r.
Rejestracja oraz szczegółowe informacje na temat EWRC 2017 – wraz z całościowym programem obejmującym ponad sto wydarzeń – dostępne są na stronie:
Uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na fakt, iż językiem roboczym wydarzenia jest język angielski.
Pełen proces aplikacji oraz tryb wyboru kandydatów opisany jest na stronie:
p246. Zgłoszenie kandydatury prosimy składać w formie elektronicznej na adres
mailowy: spue@pomorskieregion.eu.
Stowarzyszenie doceniając dorobek i zaangażowanie wybranych organizacji
sfinansuje wyjazd studyjny opłacając transport lotniczy oraz nocleg uczestników.
Weryfikacja i ocena nadesłanych zgłoszeń przeprowadzona będzie przez Regionalny
Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.
Pytania i uwagi prosimy kierować do Biura Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii
Europejskiej” w Gdańsku drogą mailową na adres: spue@pomorskieregion.eu
oraz pod numerami telefonu: 58 32 68 709/714.

Mieczysław Struk
Przewodniczący Zarządu
Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”
Marszałek Województwa Pomorskiego