Niedziela, 27.9.2020

Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

2020-05-20

Gdański sanepid informuje o kolejnych przypadkach zarażenia wirusem SARS – CoV- 2w powiatach: malborskim, sztumskim i puckim

JEST POTWIERDZENIE Z WOJEWÓDZKIEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ W GDAŃSKU Kolejne dwie kobiety i jeden mężczyzna są zakażeni COVID-19. Jedna kobieta i mężczyzna są mieszkańcami powiatu malborskiego, druga z kobiet powiatu sztumskiego. Kobiety są hospitalizowane, a mężczyzna przebywa na kwarantannie. WSSE w Gdańsku potwierdziła także 1 przypadek zakażenia w powiecie puckim.

Osobą zakażoną z powiatu sztumskiego jest starsza pani, która w porze nocnej z 19 na 20 maja zgłosiła się do SOR w Sztumie. Obecnie została przewieziona do szpitala jednoimiennego  Trójmieście.

Stanowczo prosimy o zastosowanie się do zaleceń i procedur powszechnie obowiązujących.

COVID-19, zakażenia, powiatsztumski, powiat malborski, powiat pucki

Raport dzienny z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z terenu województwa pomorskiego – 2 osoby powiat malborski, 1 osoba powiat sztumski, 1 osoba powiat pucki.

Osoba z powiatu sztumskiego i jedna osoba z powiatu malborskiego u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV są hospitalizowane, u pozostałych osób będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne. Ogniska zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie pomorskim Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o sytuacji w ogniskach zakażenia wirusem Sars- CoV-2 w województwie pomorskim:

Dom Pomocy Społecznej Polanki – nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pensjonariuszy tej placówki,

Dom Seniora „Bryza” – nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pensjonariuszy tej placówki,

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku - nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pacjentów placówki,

Szpital im. Kopernika w Gdańsku - nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pacjentów placówki,

Szpitalu na Zaspie w Gdańsku - nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pacjentów placówki,

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku – nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu, odnotowano nowy przypadek zakażenia wśród pacjentów placówki (razem 3 przypadki, wzrost o 1)

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim - nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pacjentów placówki,

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy – nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wśród personelu i pacjentów placówki.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ, CO STOSOWAĆ W OBLICZU ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM:

Postępuj zgodnie z zaleceniami lokalnej agencji zdrowia publicznego.

• Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19:
  • Często myj ręce. Używaj wody z mydłem i środka dezynfekującego na bazie alkoholu.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od osób kaszlących i kichających.
  • Nie dotykaj oczu, nosa ani ust.
  • Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką.
  • Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.
  • Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, by wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami lokalnego urzędu ds. ochrony zdrowia.
  • Unikanie niepotrzebnych wizyt w placówkach medycznych pozwala systemom opieki zdrowotnej na bardziej efektywne działanie, a tym samym ochronę Ciebie i innych