Niedziela, 17.12.2017

Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

2017-10-12

Huragan Ofelia

W związku z informacjami medialnymi o nadciągającym nad Europę huraganie Ofelia, RCB uzyskało następującą informację z IMGW. Huragan aktualnie znajduje się nad Atlantykiem, w niedzielę dotrze do Hiszpanii, w poniedziałek do Irlandii i ominie Polskę. Tor przemieszczania huraganu - nad Morze Norweskie. Skutki huraganu dotkną głównie zachodnią Europę. Polska tego nie doświadczy. W czasie, gdy nad Europą będzie niż, Polska pozostanie pod wpływem wyżu. Aktualnie wydane ostrzeżenia IMGW o silnym wietrze dla woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego są krótkotrwałe i nie są związane z huraganem Ofelia. Obowiązują głównie w dniu dzisiejszym (poza woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim -  obowiązuję do jutra).