Czwartek, 29.10.2020

Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

2020-09-15

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020

18 września (piątek) odbędzie się II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020. Elewarr sp. z o.o. jest  spółką Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, do 2017 r. Agencji Rynku Rolnego. Zajmuje się magazynowaniem i przechowywaniem zbóż, rzepaku i innych surowców pochodzenia rolniczego oraz obrotem tymi surowcami. Świadczy usługi przechowywania dla podmiotów komercyjnych oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Dodajmy, że oddział spółki znajduje się w Malborku.

W Dniu Promocji Elewarr będzie uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz przedstawiciele spółki. Na to ważne dla środowiska rolniczego wydarzenie zaproszono również Starostę Powiatu Sztumskiego Sylwię Celmer.

Wspomniane we wstępie obchody, mające także charakter święta plonów, odbędą się w Waplewie Wielkim w Powiecie Sztumski (gm. Stary Targ). Rozpoczną się uroczystą mszą świętą w Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 14.00. Msza zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny, o boże błogosławieństwo dla rolników ich rodzin, w tym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz pracowników i współpracowników Elewarr Sp. z o. o.

Nie zabranie korowodu dożynkowego, Ceremoniału Dożynkowego i wręczenia nagród rolnikom za sukcesy zawodowe i efektywną pracę.

Oprócz oficjalnej części wydarzenia będzie też czas na Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Elewarr (godz. 17.00), a na koniec –taneczna zabawa dożynkowa.