Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

2019-03-15

Inscenizacja

15.03.2019 r. na deskach Kino-Teatru Powiśle w Sztumie odbyła się inscenizacja baśni J.H. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”, przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach oraz Stowarzyszenie „Do życia przez życie”. Głównymi aktorami przedstawienia, które niosło przesłanie „piękno tkwi w każdym z nas”, byli pracownicy  i wychowankowie Ośrodka. Zapowiadając występ artystyczny, dyrektor Ośrodka – Zenon Chrześcijański wraz z pracownikami, podziękował przybyłym gościom, mieszkańcom, organizacjom, szkołom i innym, którzy włączyli się do akcji zbierania nakrętek. Do podziękowań również przyłączyła się Starosta Sztumski – Sylwia Celmer, która wraz z radnym powiatowym Zbigniewem Pędziwilkiem przekazała upominek młodym artystom po ich występie.

Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też odbyło się dwa razy,
a sala kinowa za każdym z nich była wypełniona po brzegi widownią. Publiczność zgromadzona podczas występu, t.j. dzieci z przedszkoli, uczniowie z klas wczesnoszkolnych, zaproszeni goście i rodzice byli pod ogromnym wrażeniem talentu aktorskiego wychowanków. Gromkie brawa i gratulacje płynące z widowni były podziękowaniem za  piękno kreacji, które stworzyli na scenie dzięki pracy i wysiłkom opiekunów. Na koniec występu artystycznego wszyscy wspólnie zatańczyli „kaczuchy” i zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Przypominamy, że akcja „Nakrętki dla Specjalnego Ośrodka- Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach” nadal trwa. Nakrętki można oddawać do specjalnie przeznaczonego na ten cel pojemnika umieszczonego w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Sztumie.