środa, 17.1.2018

Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

2017-12-08

Jubileusz 70 – lecia działalnośći Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie

Dnia 24.11.2017 r. odbyła się uroczystość obchodów 70 – lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Sztumie. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Anny w Sztumie. Na uroczystość zostali zaproszeni goście m. in. Senator RP Leszek Czarnobaj, Starosta Sztumski Wojciech Cymerys, Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Jolanta Szewczun. Po mszy świętej zebrani goście i poczty sztandarowe udały się bulwarem sztumskim pod budynek cechu na odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Poświęcenia dokonał kapelan Rzemiosła Sztumskiego ks. Andrzej Starczewski. Kolejnym punktem programu był przemarsz bulwarem zamkowym wszystkich zebranych do Sztumskiego Centrum Kultury na dalszy ciąg uroczystości. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu oraz przywitaniu gości wręczone zostały odznaczenia regionalne i rzemieślnicze. Starosta Sztumski wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego wręczyli Medale Honorowe „W Uznaniu Zasług dla Powiatu Sztumskiego”. Medale otrzymali: Andrzej Wesołowski, Zbigniew Laskowski, Wiesław Szajda, Gerhard Radtke i Waldemar Wiśniewski.
Serdecznie gratulujemy osobom odznaczonym