Przejdź do treści

Sobota, 8.8.2020

Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2019-12-03

Konkurs wiedzy o HIV i AIDS

Dnia 2 grudnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Sztumie odbył się powiatowy finał olimpiady pod hasłem „HIV – AIDS -STOP.” Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Sztumie i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Malborku. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Sztumskiego. Spośród uczestników komisja konkursowa wyłoniła trzech uczniów z największa liczbą punktów uzyskanych z testu. Pierwsze miejsce zajęła Wanessa Szmeil z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu, drugie miejsce zdobył Kacper Kowal z Zespołu Szkół w Sztumie, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Agata Lityńska z Zespołu Szkół w Sztumie. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sztumie wręczyła Starosta Powiatu Sztumskiego wraz z współorganizatorami olimpiady. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki wraz z dyplomami za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział
w konkursie.
Również tego dnia odbyły się darmowe badania profilaktyczne oraz konsultacje dotyczące zakażeń HIV i zwalczania AIDS przeprowadzone przez reprezentantów Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych „Medyk” w Sztumie. Każdy zainteresowany mieszkaniec powiatu mógł skorzystać z badania pomiaru ciśnienia krwi oraz zmierzyć wskaźnik masy ciała (BMI).
W specjalnie wyznaczonym miejscu można było również uzyskać poradę jak zmniejszyć poziom ryzykownych zachowań z uwzględnieniem odpowiedzialności za własne zdrowie i życie.
Bardzo dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku oraz Wojewódzkiemu Zespołowi Szkół Policealnych „Medyk” w Sztumie za współorganizację wydarzenia. Specjalne podziękowania składamy również pedagogom ze szkół ponadpodstawowych, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wydruk, pdf

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Translator

Logo Powiatu

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.