Sobota, 16.11.2019

Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

2019-10-29

Lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sztumie.

Dziś (29.10.2019 r.) nastąpiło uroczyste otwarcie lądowiska przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Sztumie. Jest to finalizacja projektu pn. „Przekształcenie Izby Przyjęć w Sztumie w Szpitalny Odział Ratunkowy wraz z budową lądowiska dla helikopterów LPR”.

fot. tvmalbork.pl

Projekt w 84 % współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura  i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa IX: Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Działanie 9.1.  Infrastruktura ratownictwa medycznego - w zakresie utworzenia nowych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych (SOR) powstałych od podstaw lub na bazie istniejących izb przyjęć ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (roboty budowlane, doposażenie). Natomiast pozostałe 16% stanowi wkład własny Szpitali Polskich S. A. Dzięki projektowi Sztumski Szpital m.in. wzmocni infrastrukturę służby zdrowia w zakresie ratownictwa medycznego oraz podniesie jakość i dostępność do badań medycznych w zakresie ratownictwa medycznego na terenie województwa pomorskiego.

fot. tvmalbork.pl