Piątek, 27.4.2018

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

2018-03-26

Licealiada w Zespole Szkół w Sztumie

W dniu 21 marca 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbyła się Licealiada pod hasłem „Dla Niepodległej”. Pomysłodawczynią oraz wieloletnią organizatorką tej imprezy była nauczycielka języka polskiego Pani Leokadia Ćwirko – Zielińska. Cała uroczystość rozpoczęła się inscenizacją wjazdu Marszałka Piłsudskiego pod teren szkoły. Następnie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przy głazie upamiętniającym Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy. Podczas Licealiady  uczniowie przeprowadzili Turniej „Kocham Cię Polsko – kochamy Cię Ziemio Sztumska”. Odbyła się też rywalizacja  poszczególnych klas Zespołu Szkół  w konkursach okolicznościowych. W uroczystości wzięli udział m. in. Starosta Sztumski Pan Wojciech Cymerys, Wicestarosta Sztumski Pan Antoni Downarowicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Aneta Kwiatkowska. Starosta Sztumski  w imieniu samorządu powiatowego ufundował czek dla najlepszej klasy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!