Czwartek, 29.10.2020

Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

2020-10-16

„Miej serce i patrzaj w serce!” Nakręcona akcja Starostwa Powiatowego trwa

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu od lutego wspiera naszą akcję zbierania nakrętek, z których dochód przeznaczymy na nowoczesną 4-osobową wannę z hydromasażem dla SOSW w Uśnicach. Ostatnio 9 października, widzieliśmy tego efekty. Wówczas przedstawiciele szkoły zapełnili całe serduszko znajdujące się przed Starostwem Powiatowym w Sztumie.

Dowiedzieliśmy się że niestety ostatni worek się nie zmieścił ale oczywiście zadbano o to, aby korki trafiły do potrzebujących.

Przypomnijmy. 12 maja br. przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Sztumie stanęło Wielkie Serce na nakrętki. Od tego dnia zaczęliśmy wspólnie szaloną akcję nakręconą na pomaganie. Nie wiedzieliśmy wtedy, że codziennie będziecie Państwo wypełniali Serce pomocą.

Obecnie wspieracie Państwo „Zakręconą akcję” prowadzoną przez Stowarzyszenie „Do życia przez życie” nakrętki przekazujemy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach, by zakupić dla podopiecznych SOSW sprzęt, o którym wspomnieliśmy na wstępie.

12 maj 2020 r – 9 czerwiec 2020 rok – 460 kg nakrętek – 368 zł

10 czerwiec 2020 r. - 28 sierpień 2020 r. – 530 kg nakrętek – 424 zł

W listopadzie 2018 r. Starosta Sztumski, Sylwia Celmer zaprosiła mieszkańców Powiatu Sztumskiego do włączenia się w akcję „Nakrętki dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Uśnicach”. Pomysł polegał na pozyskaniu jak największej liczby nakrętek po napojach, sokach, chemii gospodarczej, środkach przemysłowych itp. Nakrętki początkowo można było oddawać do specjalnie przeznaczonego na ten cel pojemnika umieszczonego w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Sztumie. Teraz mamy przeznaczone na ten cel WIELKIE CZERWONE SERCE przed Starostem w Sztumie.

Nadal serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tej akcji.