Piątek, 29.5.2020

Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

2020-05-20

Mieszkańcy mogą cieszyć się z odremontowanych dróg powiatowych

Dziś miały miejsce odbiory techniczne dróg powiatowych w gminach Sztum i Stary Targ. Są to odcinki drogowe nr 3105G Koślnka - Dąbrówka oraz remontu cząstkowego Szropy – Śledziówka.

Inwestycja obejmująca m. Koślinkę została zrealizowana w ramach programu „Przebudowa dróg powiatowych nr 3105G, 2129G oraz 3133G, w łącznym wymiarze 4,306 km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla”. Prace przebiegły w skróconym terminie w stosunku do ustalonego harmonogramu.

O tym, że w ostatnich dniach trwały tam intensywne prace już informowaliśmy. Efekt przebudowanej drogi w Koślince (gm. Sztum) jest bardzo pozytywny. Termin wykonania inwestycji w Koślince (1,1 km) zaplanowano do 30.05.2020 r. Koszt inwestycji to ok. o 743 tys. z. Jak widać prace przy gruntownej przebudowie tej drogi wykonano bardzo sprawnie.

Dodajmy, że Umowa jest współfinansowaną w 50 proc.  ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, przy braku 25  proc. dofinansowania Gminy Sztum.

Dzisiaj Komisja  Starostwa Powiatowego w Sztumie odbierała także remont cząstkowy odcinka nr 2912G Szropy – Śledziówka (gm Stary Targ). Na ten cel  przeznaczono ok. 32 tys. zł.

Łączna kwota wydatków na inwestycje dróg powiatowych na terenie powiatu sztumskiego do maja  2020 została podpisana i jest w realizacji na kwotę 6 815 546,16 zł brutto.

(red.)