Wtorek, 21.1.2020

Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

2020-01-09

Mieszkańcy nie zawiedli – sukces świątecznej zbiórki dla najmłodszych

Dużym powodzeniem cieszyła się tegoroczna świąteczna zbiórka dla najmłodszych pacjentów sztumskiego szpitala. Dzięki akcji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe przez cały grudzień można było zostawiać w placówce upominki dla potrzebujących dzieci. Przez miesiąc czasu udało się zebrać między innymi gry planszowe, książki i artykuły plastyczne.  Prezentów było tak dużo, że udało się obdarować aż dwie placówki.
To co widzą państwo na zdjęciu pod choinką ustawioną w starostwie to nawet nie połowa rzeczy, które trafią do potrzebujących dzieci. Okazało się, że w akcję zainicjowaną przez starostę Sylwię Celmer włączyli się mieszkańcy powiatu, radni powiatowi i sami pracownicy placówki. Inicjatorom akcji momentami aż brakowało miejsca, tak wielki okazał się odzew na apel. Dzięki temu upominki trafiły nie tylko na oddział dziecięcy sztumskiego szpitala, ale i do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu.

Organizatorzy przedsięwzięcia bardzo dziękują za wszystkie przekazane dary i tak liczne włączenie się w świąteczną zbiórkę na rzecz najmłodszych.