Poniedziałek, 17.2.2020

Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

2020-02-06

Mikroskopy, mikrofony, laptopy i probówki dla ZS Kasprowicza

Zespołu Szkół im J. Kasprowicza w Sztumie będą mogli korzystać z nowych  nowoczesnych pomocy dydaktycznych. W środę, 5 lutego do placówki przyjechały materiały zakupione w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Powiat Sztumski”. Projekt „Zdolni z Pomorza – Powiat Sztumski” zapoczątkowany został jeszcze w 2015 r. Jego celem jest wspieranie uczniów uzdolnionych w zakresie matematyki, fizyki i informatyki. Aby to osiągnąć zakupiono między innymi doposażenie do  pracowni dydaktycznych przedmiotów ścisłych.  Pomoce naukowe, które trafiły właśnie do zespołu szkół warte są ponad 23 tys. zł. –Bardzo cieszymy się nie tylko z mikroskopów czy kamer, ale też z biblioteki multimedialnej i nowoczesnych programów do komputerów, które do nas trafiły – informuje Wiesława Kowalik, dyrektor Zespołu Szkół im J. Kasprowicza w Sztumie.  Materiały, które trafiły do placówki obejrzeli przedstawiciele organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego w Sztumie. Starosta Sylwia Celmer, Gabriela Smolińka odpowiedziana za edukację i Sebastian Szota, ekspert od pozyskiwania środków również nie ukrywali radości z jakości materiałów, które trafiły do szkoły Łącznie projekt „Zdolni z Pomorza – Powiat Sztumski” wart jest 538 849,13 zł z czego udało się uzyskać 511 906,67 zł dofinansowania.