Przejdź do treści

Niedziela, 9.8.2020

Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
2020-07-23

Nakręć film o bezpiecznej pracy w rolnictwie i zdobądź nagrodę! Konkurs KRUS

Niestety nie ma roku bez odnotowania przez służby ratownicze wypadku przy pracy na roli. By poprawić tę sytuacje Krajowa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs na stworzenie filmu profilaktycznego przeznaczonego dla uczniów szkół rolniczych i osób, które wiążą przyszłość z tą branżą.

Głównym zadaniem uczestników konkursu  II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”, jest stworzenie filmu promującego bezpieczną pracę w rolnictwie w oparciu i promowaną przez KRUS tzw. Wizję Zero. Zgodnie  regulaminem film ma mieć długość od 30 sekund do 2 minut i zawierać planszę tytułową i napisy końcowe.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 15 – 24 lata.

Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego.

Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, patronem medialnym – TVP Info.

Głównym celem Strategii Wizja Zero jest zmniejszanie wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych, co wiąże się ze stworzeniem lepszych warunków pracy i poprawą zdrowia rolników. W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na dobrostan rolnika, jako jeden z trzech filarów Wizji Zero, obok bezpieczeństwa i zdrowia, który ma wpływ na bezpieczeństwo pracy rolników. Badania dowodzą, że zmęczenie, stres, zdrowie psychiczne oraz organizacja pracy to ważne czynniki, które niejednokrotnie mogą zaważyć na zdrowiu i życiu rolnika oraz jego najbliższych.

Zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie. Pozostało jeszcze trochę czasu, ponieważ termin na składanie prac upływa 30 września br.

 

Info: https://www.krus.gov.pl/konkursy

 

wydruk, pdf

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Translator

Logo Powiatu

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.