Czwartek, 24.9.2020

Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

2020-08-13

NOWY SYSTEM REJESTRACJI JACHTÓW I JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH – REJA24

W dniu 1 sierpnia 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz. U. z 2018 r. 1137 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi.

Ustawa ta likwiduje dotychczasowy rejestr sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb prowadzonego przez Starostę na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy o rybactwie śródlądowym oraz wprowadza nowe parametry jednostek pływających podlegających rejestracji.

Rejestracja jachtów i innych jednostek pływających odbywać się będzie poprzez elektroniczny ogólnokrajowy system REJA24. Wniosek o rejestrację jednostki pływającej należy składać bezpośrednio w systemie REJA24 na stronie internetowej: http://interesant.reja24.gov.pl.

Ponadto wniosek można złożyć w dowolnie wybranym organie rejestrującym.

Organami rejestrującymi w rozumieniu ustawy są:

• Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
  • Polski Związek Żeglarski
  • Starostwa Powiatowe

Rejestr będzie prowadzony w formie elektronicznej i ma zapewnić stały dostęp do danych (24/7) dla służb ratowniczych, organów ścigania i administracji państwowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie BIP à https://bip.powiatsztumski.pl/1631.html lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Sztumie (tel. 055 267 74 35, email: ochrona.srodowiska@powiatsztumski.pl )