Sobota, 14.12.2019

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

2014-04-15

Odkrywcy Dolnego Powiśla

Powiślańska Organizacja Turystyczna w Sztumie realizuje projekt pn.: „Odkrywcy Dolnego Powiśla” – wydanie gry planszowej wraz z publikacją o historii, turystyce i kulturze Dolnego Powiśla. Gra została zrealizowana przy współpracy z Klubem Gier Planszowych Pionkolandia w Sztumie. Publikacja ma na celu promocję walorów historycznych, turystycznych i kulturalnych Dolnego Powiśla. Odkrywcy Dolnego Powiśla to rodzinna gra edukacyjna dla 2 do 4 osób. W grze wcielamy się w rolę podróżników, którzy przemierzają ziemię powiatu sztumskiego.

Celem projektu jest ukazanie piękna, kultury i historii naszego regionu oraz pokazanie miejsc, o których istnieniu czasem nie mieliśmy pojęcia. W maju br. planowana jest uroczysta inauguracja gry, rozegrane zostaną pierwsze zawody. Gra zostanie bezpłatnie przekazana do placówek oświatowych i bibliotek w powiecie sztumskim.