Wtorek, 19.9.2017

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

2017-08-31

Oficjalne otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej - ul. Kochanowskiego w Sztumie – Kępina – Etap II

W dniu 29.08.2017 r. odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 3105G ul. Kochanowskiego w Sztumie – Kępina – Etap II.
Uroczystego otwarcia drogi dokonali: Starosta Sztumski Wojciech Cymerys, przedstawiciel Wojewody Pomorskiego Ireneusz Szweda oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor.
W uroczystości uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Sztumskiego Antoni Downarowicz, radni powiatu sztumskiego Zbigniew Zwolenkiewicz, Ryszard Mazerski, Adam Krupa, oraz Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska.
W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię bitumiczną drogi na odcinku 0,899 km wraz z kolektorem odwodnieniowym do jeziora Barlewickiego, ścieżkę pieszo-rowerową o długości 1,166 km, oznakowanie pionowe i poziome drogi.
Inwestycja wykonana została w ramach projektu pn. „Przebudowa 4,489 km dróg w powiecie sztumskim w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” ze środków  Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019  przy wsparciu finansowym Wojewody Pomorskiego oraz Miasta i Gminy Sztum.
Wartość wykonanych prac wyniosła 2 089 427,03 zł brutto.