Czwartek, 24.9.2020

Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

2020-08-10

Podsumowanie akcji pomocowej wydawania żywności

Zakończyła się akcja realizacji wsparcia  przez Polski Czerwony Krzyż oraz Firmę Aviva dla osób które utraciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa.

Grupa docelowa projektu to osoby pomiędzy 25 – 65 rokiem życia, które zarejestrowały się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dzierzgoniu z/s w Sztumie od połowy marca do lipca 2020r. w związku z utratą pracy oraz dla osób, które prowadziły własną działalność, a w związku z ograniczeniami wykonywania swojej działalności zmuszone zostały do zamknięcia firmy lub jej zawieszenia.

Pomoc w postaci paczki z produktami żywnościowymi i produktami chemii gospodarczej o wartości 100 zł. została przekazana w powiecie sztumskim 60 kobietom i 40 mężczyznom co pozwoliło ogółem na wsparcie 100 rodzin z naszego powiatu.  Z czego z: Miasta i Gminy Dzierzgoń -36, Miasta i Gminy Sztum 29, Gminy Stary Targ 16, Gminy Stary Dzierzgoń 16, Gminy Mikołajki Pomorskie 3.

red./PUP w Dzierzgonii z/s w Sztumie