Piątek, 13.12.2019

Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

2019-11-22

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Tegoroczny Pomorski Dzień Przedsiębiorczości zrealizowany 20.11.2019 r. w powiecie sztumskim przebiegł pod hasłem wzmocnienia wśród młodych ludzi postawy optymizmu, kreatywności oraz umiejętności pracy w zespole. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zmierzyła się w grze „Biznesowe szaleństwo”. Pracując w grupach stworzyli własny profil działalności, rozwiązywali zadania związane z ścieżką jej założenia, zmierzyli się w roli rekrutera zatrudniając znaną i wybitną postać z historii Polski, a na koniec opracowali plan marketingowy własnej firmy, wprowadzając nowy produkt do swojej oferty za pomocą wsparcia z Powiatowego Urzędu Pracy. Młodzieży oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie oraz zdrową rywalizację. Jesteśmy zaskoczeni Waszą kreatywnością.
Wyniki gry „Biznesowe szaleństwo”
I miejsce młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie i ich firma „Błyskawica”
II miejsce młodzież z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu i ich firma „Promyczek”
III miejsce młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach i ich firma  „Safari”

Przedsiębiorczości powinno uczyć się od małego dlatego drugi konkurs pn. „Moja firma marzeń” skierowany został do oddziałów przedszkolnych z naszego powiatu. Mamy nadzieje, że konkurs był podłożem do inspirujących dyskusji z „najmłodszymi”. W ramach tego konkursu wpłynęło 7 prac, za które serdecznie dziękujemy.
Wyniki konkursu „Moja firma marzeń”
I miejsce Oddział „O” Szkoły Podstawowej im. Feliksa Łoyki w Szropach
II miejsce Publiczne Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sztumie - grupa Pszczółki
III miejsce Publiczne Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sztumie - grupa Motyki

Wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.