Niedziela, 25.8.2019

Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

2019-04-24

Powiat stawia na zdrowie

Dnia 17 kwietnia odbyło się uroczyste przekazanie karetki pogotowia, której darczyńcą była firma LEIER POLSKA S.A. na rzecz Spółki Karetki Sztumskie, której powiat jest współudziałowcem.

Wilhelm Hipsag oraz Mirosław Rogaczewski reprezentujący LEIER POLSKA S.A wyjaśnili, że karetkę udało się pozyskać dzięki właścicielowi firmy Michaelowi Leierowi, a w historii firmy przekazano już kilkanaście takich pojazdów. Karetka, która została przekazana używana była przez austriacki Czerwony Krzyż.

– To dar nie tylko finansowy, ale i dar serca. Dzięki tej darowiźnie w tej chwili dysponujemy kolejna karetką, która usprawni pracę szpitala. Podziękowania kieruje do samorządu powiatowego oraz firmy Leier za ten dar – podkreślała dyrektor Szpitala Polskiego w Sztumie, prezes spółki Karetki Sztumskie Marzanna Kaczanowska.

Starosta Sylwia Celmer składając podziękowania podkreśliła jak wielkie znaczenie ma współpraca samorządu ze środowiskiem przedsiębiorców, a wspólne działania w efekcie pozwalają na realizację zadań, które skierowane są do i dla  mieszkańców. Przekazana karetka to wkład w bezpieczeństwo mieszkańców i przejaw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Zaznaczyła, że powiat w nowej kadencji „stawia na zdrowie” o czym świadczą dotychczasowe decyzje i inwestycje jakie samorząd powiatowy już realizuje. Serdeczne podziękowania w imieniu mieszkańców powiatu, zarządu spółki, pracowników pogotowia na ręce darczyńców złożyli Dyrektor Szpitala Polskiego Marzanna Kaczanowska, Ordynator Oddziału Ratunkowego Paweł Szajda, Starosta Sylwia Celmer, Wicestarosta Kazimierz Szewczun, członkowie Zarządu Powiatu Sylwia Kubik oraz Ludwik Butkiewicz, Radni Powiatu Sztumskiego w obecności mieszkańców, dzieci oraz młodzieży przybyłych na uroczystość.