Czwartek, 24.9.2020

Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

2020-08-13

Powiat Sztumski walczy z koronawirusem. Ponad 360 tys. zł dla spółki Karetki Sztumskie na sprzęt medyczny m.in. respiratory

Zagrożenie związane z możliwością zakażenia chorobą COVID-19 nie ustępuje, o czym mogą przekonać się mieszkańcy woj. pomorskiego w tym i powiatu sztumskiego (wczoraj podano informację, że powiecie odnotowano 146 osób  kwarantannie). Szpitale są szczególnie narażone na atak koronawirusa, dlatego Starostwo Powiatowe w Sztumie udzieliło wsparcia spółce Karetki Sztumskie w postaci zakupu respiratorów oraz innego niezbędnego sprzętu medycznego.

W Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Sztumie niedawno zawarto umowę na dostarczenie 3 respiratorów transportowych (o wartości 189 000 zł) oraz urządzenia do dezynfekcji parowej (17 000 zł) na potrzeby spółki Karetki Sztumskie o wartości 161 793,00 zł brutto (pakiet I) oraz 205 416,00 zł brutto (pakiet II).  Razem 367 700,00 zł

Prócz ww. sprzętu dotacja jest przeznaczona na kilkanaście innych produktów medycznych o wartości 161 700 zł m.in.: maski, kombinezony ochronne, środki do dezynfekcji, pompa infuzyjna, środki do intensywnej terapii oraz zestawy medyczne służące do transportu chorych i obsługi laboratorium.

Po zawarciu umowy o dofinansowanie z Wojewodą przez Starostę Sylwię Celmer i Wicestarostę Kazimierza Szewczuna, podpisano umowę z wykonawcą. 5 sierpnia dokument na realizację zakupu sprzętu parafowali: Sylwia Celmer, Starosta Sztumski, Adam Krupa, Członek Zarządu oraz Aleksandra Pilecka, Dyrektor Regionalny ERES MEDICA sp. z o.o.

Umowa była możliwa do realizacji dzięki dofinansowaniu (w postaci dotacji celowej) udzielonym Powiatowi Sztumskiemu przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha.

Dodajmy, że respiratory Zarząd Powiatu Sztumskiego przekazał szpitalowi w formie darowizny w

ramach zadań własnych Powiatu.