Wtorek, 11.8.2020

Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

2020-07-21

Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych działa już w pełnym składzie

Starosta Sylwia Celmer wręczyła Akty Powołania członków do Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Gratulacje z tej okazji złożyła także Ewelina Łęgowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Akty powołania otrzymały Danuta Senger, Przewodnicząca Rady; Małgorzata Kwella, Z-ca Przewodniczącego Rady; Elżbieta Kostecka, Sekretarz Rady; Jolanta Masny-Olech, Członek Rady (nieobecna na spotkaniu) oraz Czesława Ścisłowska, Członek Rady.

Do zakresu działania powiatowych rad należy:

1) Inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw,

2) Opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych i oceniania ich realizacji,

3) Opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.