Wtorek, 23.10.2018

Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

2018-05-07

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przy współpracy Starostwa Powiatowego w Sztumie, Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu oraz Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Przedsięwzięcie przyciągnęło ponad 30 wystawców oraz kilkaset osób poszukujących zatrudnienia lub zainteresowanych podjęciem kształcenia. Targi adresowane były przede wszystkim do uczniów klas III gimnazjów. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia zawodowego oraz ogólnokształcącego szkół: Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie i Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.  Na targach można było znaleźć oferty pracy m.in. na stanowiskach: pracowników produkcji, operatorów maszyn, ślusarzy, spawaczy, stolarzy, pracowników ochrony, opiekunów osób starszych i wiele innych. W trakcie targów była również możliwość zapoznania się z pracą w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego. Oprócz firm i szkół na targach swoją ofertę przedstawiły również inne instytucje związane z rynkiem pracy.
Wszystkim wystawcom oraz odwiedzającym dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznych targach.