Sobota, 18.11.2017

Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

2017-11-14

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

W dniu 13 listopada 2017r. Wojewoda Pomorski opublikował wstępną listę rankingową projektów, aplikujących o dofinansowanie w ramach środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Samorząd powiatu sztumskiego złożył wnioski o dofinansowanie 2 projektów w zakresie przebudowy dróg powiatowych, a mianowicie:
1. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G w wymiarze 2,928km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” – wartość projektu 5 457 439,51 złotych,
2. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3114G w wymiarze 3,211km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” – wartość projektu 3 531 446,83 złotych.
Roboty budowlane w ciągu drogi nr 3105G na terenie gminy Sztum obejmą przebudowę ulicy Kochanowskiego i stanowić będą kontynuację inwestycji zrealizowanej w roku bieżącym. Na obszarze administracyjnym Gminy Stary Targ zaplanowano przebudowę odcinka drogi nr 3105G Łoza - Dąbrówka Malborska – Sztum do drogi wojewódzkiej nr 515.
W gminie Mikołajki Pomorskie zaplanowano przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3114G Mikołajki  Pomorskie – Balewo do miejscowości Dworek.
W efekcie przeprowadzonej oceny merytorycznej pierwszy z wymienionych projektów znalazł się na 2 miejscu listy rankingowej, zaś drugi zajął 11 lokatę.
Przebudowa drogi nr 3105G została zaplanowana przy udziale finansowym Miasta i Gminy Sztum oraz gminy Stary Targ, z kolei przebudowa w ciągu drogi nr 3114G odbędzie się przy współudziale finansowym gminy Mikołajki Pomorskie.