środa, 19.9.2018

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

2018-03-29

Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G w wymiarze 2,928km

W dniu 28 marca 2018r.  Zarząd Powiatu Sztumskiego zawarł umowę z Wojewodą Pomorskim Panem Dariuszem Drelichem o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G w wymiarze 2,928km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” ze środków  Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Wartość projektu wynosi 5 457 439,51 złotych brutto, z czego pozyskane dofinansowanie opiewa na kwotę 2 432 836,00 złotych.
Wkład własny projektu został zabezpieczony na podstawie porozumienia partnerskiego przez samorząd powiatowy oraz Miasto i Gminę Sztum i Gminę Stary Targ partycypujące finansowo w kosztach projektu, o którym mowa powyżej.
Inwestycja dotyczy kontynuacji przebudowy drogi powiatowej nr 3105G, zlokalizowanej na obszarze administracyjnym Gminy Sztum o łącznej długości 0,807km (ulica Kochanowskiego) oraz Gminy Stary Targ w wymiarze 2,121km.