Poniedziałek, 17.12.2018

Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

2018-02-21

Rekordowe XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych 2017/18

Niezwykle udane było XIX Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych 2017/18, w których wystartowało ponad 600 osób, w tym ponad 330 w biegu głównym osób K i M na dystansie 9,2 km,  60 w biegu juniorów na dystansie 4,6 km, 150 dzieci,  ponad 50 w marszu Nordic Walking oraz pierwszy raz 17 osób w canicross, czyli w biegu z psem na smyczy. W imprezie startowało bardzo dużo osób  z Powiatu Sztumskiego. To jedna z największych imprez sportowych w naszym powiecie. W biegu głównym kobiet i mężczyzn pierwsze piątki otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sztumie. W zakończeniu imprezy w sali sztumskiego Kino-Teatru uczestniczył  Wojciech  Cymerys Starosta Sztumski i Ryszard Mazerski – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Sztumskiego  a w biegu na dystansie 9,2 km uczestniczyła Jolanta Szewczun -Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego.