Sobota, 20.7.2019

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

2019-07-08

Rodzina 500 Plus

Od 24 czerwca do 31 lipca br. trwa akcja informacyjna Programu Rodzina 500 Plus w województwie Pomorskim. W tych dniach specjalny bus odwiedzi wiele miejscowości, w których pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzą na wszelkie pytania mieszkańców dotyczące w/w Programu.
Dnia 2 lipca br. akcja ta dotarła do 3 gmin z terenu Powiatu Sztumskiego: Sztumu, Mikołajek Pomorskich oraz Starego Dzierzgonia. 3 lipca br. spotkania informacyjne odbyły się w pozostałych gminach: Dzierzgoniu oraz w Starym Targu, gdzie odbyła się Konferencja, zorganizowana przez Pomorski Urząd Wojewódzki dotycząca promocji Programu Rodzina 500 Plus. W spotkaniu wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Sztumski Sylwia Celmer, Wójt Gminy Stary Targ Wiesław Kaźmierski, Radni Powiatu Sztumskiego, Kierownicy i pracownicy jednostek podległych tut. Starostwu oraz Kierownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Sztumskiego.
Przypominamy, że zgodnie z założeniem Programu Rodzina 500 Plus, świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć stosowny wniosek w gminie, w której się mieszka. Od 1 lipca można to zrobić drogą elektroniczną, przez internet, a już od 1 sierpnia wniosek można złożyć osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.