Piątek, 29.5.2020

Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

2020-05-13

Rozwiną pasje i zainteresowania dzięki nowym książkom

GM. MIKOAJKI POMORSKIE. Starostwo Powiatowe w Sztumie,  jako organ prowadzący, złożyło wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kołozębiu. Dla placówki pozyskano na ten cel 2 480 zł.

Dodajmy, że była to maksymalna kwota jaką mogła otrzymać tego typu placówka.

- Warunkiem otrzymania maksymalnej kwoty dotacji było zapewnienie 20 proc. wkładu własnego i ten warunek spełniliśmy – stwierdza Sylwia Celmer, Starosta Powiatu Sztumskiego. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy tworzą trzy podmioty i każdy z nich otrzymał dofinansowanie na zakup książek.

W ramach przyznanej dotacji Szkoła Podstawowa otrzymała 1,26 tys. zł, Branżowa Szkoła Specjalna – 1,05 tys. zł, a Szkoła Specjalna Przysposabiająca do pracy – 170 zł.
Środki pozyskano w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, ustanowionego w październiku 2015 r. Dzięki temu placówki oświatowe po raz kolejny mogły starać się o dofinansowanie na doposażenie bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze.

Na początku maja br. pojawił się oficjalny wykaz szkół, które otrzymały w/w wsparcie, a wśród nich znalazł się ośrodek w Kołozębiu.

- Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że poprzez zakup nowych książek uczniowie rozwiną swoje zainteresowania i pasje, a tym samym będą promować i wspierać czytelnictwo – podsumowuje Sylwia Celmer.

(red.)

Fot. Pixabay