Czwartek, 25.4.2019

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

2019-04-10

Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

9 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Sztumie na zaproszenie Starosty Sztumskiego – Sylwii Celmer odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat sztumski oraz przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających nauczycieli. Przedmiotem spotkania było omówienie problemów dotyczących odbywającego się strajku nauczycieli w podległych placówkach. Ogólnopolski strajk pracowników oświaty objął również placówki powiatowe, za wyjątkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu. Liczba strajkujących nauczycieli na dzień spotkania wynosiła 55 osób, co stanowi 34 procent  wszystkich zatrudnionych, natomiast gotowość do pracy zgłosiło  50 nauczycieli. Podczas akcji strajkowej dyrektorzy zapewniają dzieciom i uczniom niezbędną opiekę.  Tam, gdzie z uwagi na zaistniałą sytuację, nie mogą odbywać się zajęcia edukacyjne zgodnie z planem, prowadzone są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Mając na uwadze powyższe nadzwyczajne okoliczności, Starosta Sztumski monitoruje na bieżąco sytuację i podejmuje wszelkie możliwe działania związane z zapewnieniem dzieciom i uczniom należytej opieki w trakcie strajku.