Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

2019-03-19

Przebudowa bloku operacyjnego w budynku głównym szpitala.

W dniu 18 marca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Sztumie miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą na: ,, Przebudowę bloku operacyjnego w budynku głównym szpitala’’. Kontrakt zrealizuje firma RODŁO z Kwidzyna, która wykona roboty budowlane za kwotę 4.859.711, 25 zł. Termin zakończenia robót przewidywany jest na koniec wakacji.

czytaj całość: Przebudowa bloku operacyjnego w budynku głównym szpitala.

2019-03-18

WSTĄP W SZEREGI WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ- TRWA REKRUTACJA

Fot. ppor. Dariusz Wysocki

W Gdańsku tworzona jest 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. W jej strukturach znajduje się 71 Batalion Lekkiej Piechoty (71blp) w Malborku. Do każdego powiatu województwa pomorskiego zostanie przypisana kompania lekkiej piechoty WOT. Każda z nich będzie odpowiadała za swój stały rejon odpowiedzialności(SRO) - jednym z nich jest Powiat Sztumski. Na jego terenie będą odbywały się cykliczne szkolenia weekendowe jednej z kompanii. Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Wcielenia w szeregi WOT odbywać się będą na terenie 71 blp w Malborku, natomiast cały proces szkolenia ,,terytorialsów’’ potrwa 3 lata. Informacje na temat procesu rekrutacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Malborku pod nr tel. 261 536 038, 261 536 125 lub na stronie internetowej  wkumalbork.wp.mil.pl oraz terytorialsi.wp.mil.pl Po spełnieniu wszystkich wymagań, kandydaci odbędą szkolenie i zostaną żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Oficer Wychowawczy
71 Batalionu Lekkiej Piechoty
ppor. Dariusz WYSOCKI

czytaj całość: WSTĄP W SZEREGI WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ- TRWA REKRUTACJA

2019-03-15

Inscenizacja

15.03.2019 r. na deskach Kino-Teatru Powiśle w Sztumie odbyła się inscenizacja baśni J.H. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”, przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach oraz Stowarzyszenie „Do życia przez życie”. Głównymi aktorami przedstawienia, które niosło przesłanie „piękno tkwi w każdym z nas”, byli pracownicy  i wychowankowie Ośrodka. Zapowiadając występ artystyczny, dyrektor Ośrodka – Zenon Chrześcijański wraz z pracownikami, podziękował przybyłym gościom, mieszkańcom, organizacjom, szkołom i innym, którzy włączyli się do akcji zbierania nakrętek. Do podziękowań również przyłączyła się Starosta Sztumski – Sylwia Celmer, która wraz z radnym powiatowym Zbigniewem Pędziwilkiem przekazała upominek młodym artystom po ich występie.

czytaj całość: Inscenizacja

2019-03-15

Informacja

W dniu 12 marca 2019 roku Pani Starosta Sylwia Celmer uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu. Szkolenie dotyczyło funkcjonowania biogazowni rolniczej Ośrodka Hodowli Zarodowej Gajewo w Tragaminie. Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z technologią produkcji biogazu, mieli możliwość obejrzenia instalacji i zapoznania się z parametrami procesowymi oraz parkiem maszynowym.

czytaj całość: Informacja