Piątek, 24.5.2019

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

2019-04-30

W szkołach prowadzonych przez Powiat Sztumski, Zarząd Powiatu wręczył Stypendia Starosty Sztumskiego za najlepsze wyniki w nauce, przyznane na I semestr roku szkolnego 2018/2019. Spośród złożonych 56 wniosków, wszyscy uczniowie spełnili kryteria formalne określone w załączniku do Uchwały nr XVI/99/2011 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sztumskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a absolwentom życzymy pomyślności na dalszych etapach kształcenia.

czytaj całość: Dnia 26 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych.

2019-04-30

Transmisja - VII sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Transmisja z VII sesji Rady Powiatu Sztumskiego będzie dostępna od godz. 15:30 po kliknięciu w poniższe zdjęcie oraz pod adresem:

czytaj całość: Transmisja - VII sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2019-04-25

Posiedzenia rady pedagogicznej

W dniu 24 kwietnia 2019 r. w szkołach prowadzonych przez powiat sztumski tj. w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu oraz Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach odbyły się  posiedzenia rady pedagogicznej, na których podjęto uchwały w sprawie wyników klasyfikacji  i promocji uczniów klas programowo najwyższych liceów ogólnokształcących i techników. W dniu 26 kwietnia uczniom z w/w placówek oświatowych zostaną wręczone świadectwa ukończenia szkoły. Z informacji przekazanych od dyrektorów wynika, iż egzaminy maturalne nie są zagrożone.

czytaj całość: Posiedzenia rady pedagogicznej

2019-04-25

XII Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich

W sali Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu odbył się XII Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu sztumskiego pt. “Stół Wielkanocny”. Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, sołectwa, placówki oświatowe i opiekuńcze przygotowały świąteczne stoły z tradycyjnymi potrawami. Jurorzy oceniali wystrój stołu, wielkanocne koszyki ze święconką, uczestnicy prezentowali też piosenki oraz kreacje mody. W łącznej punktacji najlepsi okazali się gospodarze – Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, wyprzedzając “MIkołajczanki” z Mikołajek Pomorskich. Na trzecim miejscu Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku (Gmina Mikołajki Pomorskie) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu. Zwycięzcom gratulowali starosta powiatu sztumskiego Sylwia Celmer i wicestarosta Kazimierz Szewczun. Kanclerz Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła ,,Witold Cyranowicz" ufundował nagrodę za najlepszy mazurek. Wręczono też nagrody ,,Norwida” w konkursie “Ryby, Raki i Ślimaki”.

czytaj całość: XII Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich

2019-04-24

Powiat stawia na zdrowie

Dnia 17 kwietnia odbyło się uroczyste przekazanie karetki pogotowia, której darczyńcą była firma LEIER POLSKA S.A. na rzecz Spółki Karetki Sztumskie, której powiat jest współudziałowcem.

Wilhelm Hipsag oraz Mirosław Rogaczewski reprezentujący LEIER POLSKA S.A wyjaśnili, że karetkę udało się pozyskać dzięki właścicielowi firmy Michaelowi Leierowi, a w historii firmy przekazano już kilkanaście takich pojazdów. Karetka, która została przekazana używana była przez austriacki Czerwony Krzyż.

– To dar nie tylko finansowy, ale i dar serca. Dzięki tej darowiźnie w tej chwili dysponujemy kolejna karetką, która usprawni pracę szpitala. Podziękowania kieruje do samorządu powiatowego oraz firmy Leier za ten dar – podkreślała dyrektor Szpitala Polskiego w Sztumie, prezes spółki Karetki Sztumskie Marzanna Kaczanowska.

Starosta Sylwia Celmer składając podziękowania podkreśliła jak wielkie znaczenie ma współpraca samorządu ze środowiskiem przedsiębiorców, a wspólne działania w efekcie pozwalają na realizację zadań, które skierowane są do i dla  mieszkańców. Przekazana karetka to wkład w bezpieczeństwo mieszkańców i przejaw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Zaznaczyła, że powiat w nowej kadencji „stawia na zdrowie” o czym świadczą dotychczasowe decyzje i inwestycje jakie samorząd powiatowy już realizuje. Serdeczne podziękowania w imieniu mieszkańców powiatu, zarządu spółki, pracowników pogotowia na ręce darczyńców złożyli Dyrektor Szpitala Polskiego Marzanna Kaczanowska, Ordynator Oddziału Ratunkowego Paweł Szajda, Starosta Sylwia Celmer, Wicestarosta Kazimierz Szewczun, członkowie Zarządu Powiatu Sylwia Kubik oraz Ludwik Butkiewicz, Radni Powiatu Sztumskiego w obecności mieszkańców, dzieci oraz młodzieży przybyłych na uroczystość.

czytaj całość: Powiat stawia na zdrowie