Wtorek, 28.3.2017

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

2017-03-20

AKCJA BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH W SZTUMIE

W dniach 15-16.03.2017r. na parkingu Starostwa Powiatowego w Sztumie stacjonował mammobus w którym odbyły się badania mammograficzne przeprowadzone przez firmę LUX MED. Diagnostyka. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek powiatu sztumskiego, przebadano 106 Pań.

czytaj całość: AKCJA BADAŃ MAMMOGRAFICZNYCH W SZTUMIE

2017-03-16

BEZPŁATNE BADANIA DIABETOLOGICZNE W SZTUMIE

Mieszkańcy Powiatu Sztumskiego będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Już 21 marca na pacjentów czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy. W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję mobilny punkt badań pojawi się w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce, w tym także w Sztumie, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą. Mobilny punkt badań będzie zlokalizowany w Sztumie dnia 21 marca przy ulicy Mickiewicza 50, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
Dodatkowe informacje można uzyskać w wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sztumie
pod nr tel. (55) 267-74-47.

czytaj całość: BEZPŁATNE BADANIA DIABETOLOGICZNE W SZTUMIE

2017-03-01

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PTAKI W MOJEJ OKOLICY”

Starosta Sztumski i Powiślańska Organizacja Turystyczna dziękują za udział w konkursie pt: „PTAKI W MOJEJ OKOLICY”.  W konkursie wzięło udział 7 przedszkoli z terenu powiatu.  Rywalizacja była zacięta, a pomysły dzieci przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Po burzliwych naradach uznano, iż wszystkim należą się nagrody. Zwyciężyły wszystkie przedszkolaki!

Prace, które dzieci wykonały pod okiem opiekunów

czytaj całość: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PTAKI W MOJEJ OKOLICY”

2017-02-22

Spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych

W dniu 17.02.2017 w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się doroczne spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych działającego przy SOSW w Uśnicach. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i działacze klubu oraz zaproszeniu goście: osoby wspierające Olimpiady Specjalne w środowisku lokalnym, rodzice zaangażowani w pomoc, przedstawiciele mediów. Gościem honorowym spotkania był starosta powiatu sztumskiego Pan Wojciech Cymerys. Celem spotkania było przedstawienie działalności klubu w roku 2016 oraz planów na rok 2017 w tym niezwykle ważnego wyjazdu reprezentacji na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii w marcu br.

czytaj całość: Spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych

2017-02-20

OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 32 ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 814 z późn. zm.) oraz uchwały nr XXVI/143/2016 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29 listopada 2016 roku w sprawie uchwalenia „Rocznego programu współpracy na rok 2017 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie” oraz na podstawie przedłożonego przez Komisję Konkursową protokołu z dnia 13 lutego 2017 r. z opiniowania ofert w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w 2017 roku, Zarząd Powiatu Sztumskiego wybiera do realizacji zadania publicznego następującą ofertę w formie powierzenia zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji dla Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego na zadanie pn.: „Organizacja i koordynacja przedsięwzięć sportowych o zasięgu powiatowym, dla dzieci i młodzieży z Powiatu Sztumskiego”.

>> Pliki do pobrania:

Protokół

Wybór oferty

czytaj całość: OGŁOSZENIE

2017-02-15

Informacja

Starosta Sztumski serdecznie zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających na terenie powiatu sztumskiego na spotkanie w celu omówienia zasad i zmian w dotacjach udzielanych z budżetu Starostwa Powiatowego w Sztumie na rok 2017 r. Spotkanie odbędzie się dnia 22 lutego 2017 roku w Sali 08 Starostwa Powiatowego w Sztumie o godz. 11:00.

czytaj całość: Informacja