Czwartek, 19.7.2018

Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

2018-06-26

XLIII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie §11 ust 1 i ust 4 statutu Rady Powiatu Sztumskiego, stanowiącego załącznik
nr 1 do uchwały Nr IX/51/2015 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 22.06.2015r. ( Dz. U. W. P. z 2015r. poz.2362) zwołuję XLIII nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Sztumskiego, która odbędzie się w dniu 27 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Interpelacje i wolne wnioski
5. Sytuacja w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Sztumie – przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę kierownikowi ZAZ Annie Serockiej
6. Informacja na temat kontroli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kołozębiu.
7. Wnioski i oświadczenia.
8. Sprawy różne.
9. Zakończenie obrad.

Przewodnicząca
Rady Powiatu Sztumskiego

Jolanta Szewczun

czytaj całość: XLIII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2018-06-21

Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej

W ramach poprawy efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiśla i Żuław – Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Energia, Działanie 10.2. Efektywność energetyczna, Powiat Sztumski obecnie realizuje Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej stanowiących własność tutejszego samorządu powiatowego. Aktualnie dobiegają końca  prace przy Zespole Szkół im. Kasprowicza w Sztumie, gdzie zmodernizowano elweację sali gimnastycznej oraz zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 12kW.
Zaawansowane prace trwają na obiekcie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kołozębiu ora Starostwa Powiatowego w Sztumie, których docieplane elewacje nabierają nowego wygladu.
W listopadzie 2017 r. w ramach niniejszego projektu zakończono termomodernizację budynku internatu w ZSZ w Barlewiczkach, gdzie zamontowano system fotowoltaicznej energii odnawialnej o łącznej mocy 38 kW.  Zakończono także montaż systemu fotowoltaicznego na budynku Zespołu Szkół im. Kamila Cypriana Norwida w Dzierzgoniu o mocy 9 kW.
Niebawem nowy wygląd zyskają także kolejne dwa obiekty  tj. budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierzgoniu oraz budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na oś. Sierakowskich 15 w Sztumie. Całkowita kwota, którą częściowo Powiat Sztumski pozyskał na sfinansowanie zdania ze środków Unii Europejskiej wyniosła 3 595 900,00 zł.

czytaj całość: Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej

2018-06-21

W dniu dzisiejszym, tj. 21 czerwca odbyłby się ćwiczenia obronne we współdziałaniu z powiatowymi służbami, inspekcjami, strażami i jednostkami samorządu terytorialnego z terenu powiatu sztumskiego. W ramach szkolenia obronnego przeprowadzono powiatowo-gminne ćwiczenie pod nazwą „Działanie sił porządkowych i ratowniczych w akcjach ratunkowych na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń czasu pokojowego pt.: „Pożar obiektu Starostwa Powiatowego wraz z sytuacją kryzysową – groźbą użycia niebezpiecznego materiału w stosunku do osób i mienia”.

czytaj całość: ĆWICZENIA: "Pożar obiektu Starostwa Powiatowego wraz z sytuacją kryzysową - groźbą użycia niebezpiecznego materiału w stosunku do osób i mienia"

2018-06-18

Wizyta delegacji z Niemiec i Gruzji w powiecie sztumskim

Dnia 16.06.2018 roku Powiat Sztumski gościł na swoim terenie delegację z partnerskich powiatów Niemiec i Gruzji. Delegację podejmowali: Starosta Sztumski Wojciech Cymerys, Wicestarosta Antoni Downarowicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Jolanta Szewczun oraz Skarbnik Powiatu Sztumskiego Lucyna Bednarska. W czasie wizyty goście odwiedzili ciekawe miejsca oraz zabytki na terenie powiatu sztumskiego. Dzień rozpoczął się od przywitania gości na Przystani Żeglarskiej w Białej Górze następnie zwiedzano nowoczesną halę udojową w Gospodarstwie Rolnym w Cieszymowie, Basztę w Przezmarku oraz Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim.

czytaj całość: Wizyta delegacji z Niemiec i Gruzji w powiecie sztumskim