Sobota, 19.8.2017

Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

2017-06-19

I Spartakiada 7 Powiatów

W dniach 11-14 czerwca 2017 r. w Węgorzewie odbyła się  I Spartakiada 7 Powiatów. Impreza została zorganizowana w związku z jubileuszem XV – lecia funkcjonowania Powiatów, które powstały w 2002 roku. Uczestnikami Spartakiady byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów: sztumskiego, gołdapskiego, łobeskiego, brzezińskiego i węgorzewskiego.
W dniu 12 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Spartakiady, po czym w Hali Miejskiej OSiR  Węgorzewo młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych rozegrała turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W tym czasie osoby dorosłe uczestniczyły w spływie kajakowym rzeką Sapiną. Uroczyste podsumowanie rozgrywek odbyło się tego dnia w Węgorzewskim Centrum Kultury. Podkreślić należy, iż Mistrzami rozgrywek w piłce siatkowej chłopców została drużyna z Węgorzewa, natomiast chłopcy z powiatu sztumskiego zdobyli tytuł Wicemistrzów, a dziewczęta zajęły IV miejsce. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe koszulki i medale wykonane specjalnie na tę okazję. Następnie odbył się koncert Zespołu Small Band – jazz tradycyjny.

czytaj całość: I Spartakiada 7 Powiatów

2017-06-01

Uśnickie Anioły

Uśnickie Anioły to wyjątkowa grupa teatralna, która działa na teranie Ośrodka SOSW w Uśnicach już od prawie 13 lat. Tworzą ja młodzi aktorzy, którzy swoje potrzeby, pragnienia i uczucia potrafią wyrazić przede wszystkim przez gest, mimikę oraz uśmiech. Grupa jest prowadzona przez dwie nauczycielki Agnieszkę Doering oraz Jolantę Masny-Olech, które wspomaga  Krzysztof Maciąg. Uśnickie Anioły co roku przygotowują nowe spektakle, zazwyczaj są to pantomimy opowiadające o ludzkich sprawach, miłości, szczęściu ale często też w naszych sztukach podejmujemy tematy trudne takie jak choroby czy śmierć.

czytaj całość: Uśnickie Anioły

2017-05-30

15-lecie Powiatu Sztumskiego

Piknik Rodzinny w ramach obchodów 15 - lecia powiatu sztumskiego odbył się w niedzielę, 28 maja b.r. na przystani żeglarskiej w Białej Górze. Na piknik rodzinny zaprosili mieszkańców powiatu sztumskiego: Starosta Sztumski Wojciech Cymerys, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Tomasz Banach oraz Jolanta Szewczun członek zarządu Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dolnego Powiśla”. Na uczestników pikniku czekało wiele bezpłatnych atrakcji m.in. rejs tramwajem wodnym „Dominika” po Nogacie, zjeżdżalnie dmuchane i elektryczne samochodziki dla dzieci, fotobudka, przejażdżki quadem i motorówką, które umożliwiła jednostka straży pożarnej. Atrakcją dla najmłodszych była także możliwość zapoznania się z wnętrzem samochodów strażackich oraz pojazdów policyjnych. Dodatkowo mieszkańcy powiatu mieli możliwość podziwiania pięknego krajobrazu Białej Góry z wysięgnika strażackiego. Oprawę muzyczną zapewnił zespół RMS, w między czasie wystąpił zespół folklorystyczny Norwid Folk Dance złożony z uczniów Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. O godz. 17. rozpoczęły się IV Otwarte Mistrzostwa w Biegach Przełajowych o puchar Starosty Sztumskiego oraz Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego w Nordic Walking.

czytaj całość: 15-lecie Powiatu Sztumskiego

2017-05-30

Uroczysta Sesja Rady Powiatu Sztumskiego

W sobotę 27 maja 2017 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Sztumskiego
z okazji 15-lecia powstania Powiatu Sztumskiego, podczas której Starosta Sztumski Wojciech Cymerys przedstawił prezentację dotyczącą rozwoju powiatu na przestrzeni 15-tu lat, włączając tym samym do dyskusji zaproszonych gości, w tym byłych starostów wszystkich kadencji. Wręczone zostały również medale „W Uznaniu Zasług dla Powiatu Sztumskiego”. Odznaczeni zostali: Halina Gierała, Mariola Ranachowska, Danuta Ossowska, Sebastian Szota, Zdzisław Barański, Jarosław Chrust, Andrzej Frątczak, Wojciech Handke, Czesława Jędrzejczyk, Witold Jówko, Zdzisław Kraszewski, Sławomir Buzanowski, Elżbieta Domańska, Tomasz Chętnik, Adam Wąsik, Beata Śrutkowska. Udział w sesji wzięli miedzy innymi radni powiatowi wszystkich kadencji, którym wręczono życzenia i pamiątkowe statuetki.

czytaj całość: Uroczysta Sesja Rady Powiatu Sztumskiego