Piątek, 15.12.2017

Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

2017-11-14

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

W dniu 13 listopada 2017r. Wojewoda Pomorski opublikował wstępną listę rankingową projektów, aplikujących o dofinansowanie w ramach środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
Samorząd powiatu sztumskiego złożył wnioski o dofinansowanie 2 projektów w zakresie przebudowy dróg powiatowych, a mianowicie:
1. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G w wymiarze 2,928km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” – wartość projektu 5 457 439,51 złotych,
2. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3114G w wymiarze 3,211km w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” – wartość projektu 3 531 446,83 złotych.
Roboty budowlane w ciągu drogi nr 3105G na terenie gminy Sztum obejmą przebudowę ulicy Kochanowskiego i stanowić będą kontynuację inwestycji zrealizowanej w roku bieżącym. Na obszarze administracyjnym Gminy Stary Targ zaplanowano przebudowę odcinka drogi nr 3105G Łoza - Dąbrówka Malborska – Sztum do drogi wojewódzkiej nr 515.
W gminie Mikołajki Pomorskie zaplanowano przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3114G Mikołajki  Pomorskie – Balewo do miejscowości Dworek.
W efekcie przeprowadzonej oceny merytorycznej pierwszy z wymienionych projektów znalazł się na 2 miejscu listy rankingowej, zaś drugi zajął 11 lokatę.
Przebudowa drogi nr 3105G została zaplanowana przy udziale finansowym Miasta i Gminy Sztum oraz gminy Stary Targ, z kolei przebudowa w ciągu drogi nr 3114G odbędzie się przy współudziale finansowym gminy Mikołajki Pomorskie.

czytaj całość: Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019

2017-11-07

ZMIANA NUMERU ALARMOWEGO

Starosta Powiatu Sztumskiego Pan Wojciech Cymerys przypomina wszystkim mieszkańcom o zmianach dotyczących numeru alarmowego sztumskiego pogotowia ratunkowego. Obecnie każdy potrzebujący pomocy ratunkowej jak i będący w stanie zagrożenia życia powinien korzystać z numeru 112

Podstawą funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego jest ustawa z dnia 22 listopada 2013 r. o systemie powiadamiania ratunkowego (Dz.U. z 2013 r. poz. 1635), która zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2014 i określa zadania i zasady działania CPR-ów w Polsce.
20 maja 2014 weszło w życie rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji z dnia 28 kwietnia 2014 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania centrów powiadamiania ratunkowego (Dz.U. z 2014 r. poz. 574)
Centrum powiadamiania ratunkowego to jednolity system, który obsługuje zgłoszenia alarmowe kierowane na numer alarmowy 112 umożliwiający przekazanie zgłoszenia alarmowego w celu zaangażowania właściwych służb ratowniczych. Operatorzy numerów alarmowych odbierają połączenia, następnie przeprowadzają rozmowę w celu uzyskania odpowiednich informacji i drogą elektroniczną przekazują zgłoszenie do służb ratunkowych.

czytaj całość: ZMIANA NUMERU ALARMOWEGO

2017-10-31

Stypendium Starosty Sztumskiego

Lista uczniów, którzy otrzymali Stypendium Starosty Sztumskiego za II semestr roku szkolnego 2016/2017:

Tomasz Wilewski    Klara Omieczyńska

czytaj całość: Stypendium Starosty Sztumskiego

2017-10-30

Komisja Konkursowa

Powołanie Komisji Konkursowej w celu opiniowania złożonych ofert na realizację zadań zleconych przez Powiat Sztumski organizacjom pozarządowym w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.

>> Plik do pobrania

Uchwała

czytaj całość: Komisja Konkursowa

2017-10-30