Niedziela, 22.10.2017

Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

2017-09-18

POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY 17 WRZEŚNIA

Dnia 17 września br. odbyły się powiatowe obchody 78. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 11.15. w kościele pw. Św. Anny w Sztumie. Następnie pod Głazem Pamięci złożono kwiaty, a licznie zebrani mieszkańcy powiatu, przedstawiciele samorządów, kombatanci i młodzież szkolna wysłuchali wystąpienia Starosty Sztumskiego Wojciecha Cymerysa.

czytaj całość: POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY 17 WRZEŚNIA

2017-09-18

OSTRZEŻENIE - Intensywne opady deszczu

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1
Obszar: województwo pomorskie - subregion wewnętrzny
Ważność: od godz. 10:10 dnia 18.09.2017 do godz. 20:30 dnia 18.09.2017
Przebieg: Występują i nadal są prognozowane opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym.
Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm. Miejscami, zwłaszcza w powiatach wschodnich suma opadów od początku ich trwania wyniesie do 50 mm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

czytaj całość: OSTRZEŻENIE - Intensywne opady deszczu

2017-09-15

Informacja

Dnia 20.09.2017 r.  (środa) Rejestracja pojazdów  z powodu konserwacji systemu czynna  730- 1000. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj całość: Informacja

2017-09-13

W konkursie o dotacje do 8 500 zł na projekty trwające minimum 6 miesięcy mogą ubiegać się miejskie i gminne domy kultury, powiatowe, miejskie i gminne biblioteki, a także organizacje pozarządowe (zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów) oraz nieformalne grupy dorosłych z miejscowości do 20 000 mieszkańców. Projekty mogą być realizowane pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2018 roku. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości, umiejętności społeczne przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

Wnioski można składać do 25 października 2017 r., do godziny 12:00. Na stronie www.rowneszanse.pl znajdują się szczegółowe informacje o konkursie i dokumenty konkursowe.

czytaj całość: Informacja dotyczącą tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2017” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

2017-09-13

Silny wiatr - ostrzeżenie meteorologiczne

ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr/2
Obszar: województwo pomorskie – subregion nadmorski
Ważność (cz. urz.): od godz. 17:00 dnia 13.09.2017 do godz. 10:00 dnia 14.09.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h,
z porywami do 100 km/h,
z południa i południowego zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

czytaj całość: Silny wiatr - ostrzeżenie meteorologiczne

2017-09-12

POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY 17 WRZEŚNIA

Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys zaprasza mieszkańców
powiatu sztumskiego do udziału w obchodach 78. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę,  organizowanych dn. 17 września 2017 r.
Program uroczystości:
•    godz. 11.15. msza św. w kościele pw. Św. Anny w Sztumie
•    godz. 12.15. rozpoczęcie uroczystości pod Głazem Pamięci (skwer PKO BP): okolicznościowe wystąpienie Starosty Sztumskiego oraz uroczyste złożenie kwiatów

czytaj całość: POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY 17 WRZEŚNIA