Wtorek, 26.3.2019

Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Transmisja - V sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Transmisja z V sesji Rady Powiatu Sztumskiego będzie dostępna od godz. 15:30 po kliknięciu w poniższe zdjęcie oraz pod adresem:

czytaj całość: Transmisja - V sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

13.03.2019 r. po raz XIV w Starostwie Powiatowym w Sztumie odbędzie się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z etapu powiatowego  wyłonionych zostanie trzech finalistów, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu w dniu 12.04.2019 r. w Gdańsku. W każdym z etapów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody dla uczniów, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca. Życzymy powodzenia!

czytaj całość: Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Wspieraj lokalnie

Starostwo Powiatowe w Sztumie przystapilo do projektu „Wspieraj lokalnie”, mającego umożliwić organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego. Link z poniższej grafiki prowadzi do bezpłatnego programu rozliczeniowego PIT - PITax.pl Łatwe podatki, który ułatwi skuteczne pozyskiwanie 1% podatku na rzecz lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego w powiecie sztumskim. Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

czytaj całość: Wspieraj lokalnie

2019-03-08

Transmisja - nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Transmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego będzie dostępna od godz. 14:30 po kliknięciu w poniższe zdjęcie oraz pod adresem:

czytaj całość: Transmisja - nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2019-03-05

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 1 marca br. odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się V Rajdem „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych na Ziemi Sztumskiej”, zorganizowanym po raz kolejny przez Pana Mariusza Krause, nauczyciela Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.
Zarząd Powiatu Sztumskiego wraz z Radnymi oraz przedstawicielami: Zakładu Karnego w Sztumie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, Komendy Powiatowej Policji w Sztumie i delegatami jednostek podległych Starostwu Powiatowemu w Sztumie, uroczyście złożyli kwiaty pod Głazem Pamięci, przy asyście warty honorowej 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podsumowanie uroczystości odbyło się na dziedzińcu zamku w Sztumie, gdzie Starosta Powiatu Sztumskiego otworzyła ekspozycję pn. „Namioty Wyklętych”, która zawierała również eksponaty militarne, udostępnione przez Pana Wojciecha Wędrychowskiego, nauczyciela Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w obchodach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

czytaj całość: Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”