Czwartek, 29.6.2017

Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

2017-05-11

Informacja

W dniu 08.05.2017 r. odbyła się rada budowy, w której uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy robót, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie, przy udziale Starosty Sztumskiego Wojciecha Cymerysa oraz inspektora nadzoru dotycząca etapu II tj. budowy ul. Kochanowskiego
w Sztumie. Tematem spotkania były roboty związane z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem.

czytaj całość: Informacja

2017-05-04

Informacja

Starosta Sztumski informuje, że w związku z realizacją zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 3105G – ul. Kochanowskiego w Sztumie – Kępina, w dniu 05.05.2017 r. rozpocznie się wycinka drzew na ul. Kochanowskiego. W celu zapewnienia przejezdności i bezpieczeństwa
w ruchu drogowym wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj całość: Informacja

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

W dniu 26 kwietnia 2017r. w Sali Starostwa Powiatowego w Sztumie przy ul. Reja 12 (teren szpitala) odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przy współpracy Starostwa Powiatowego w Sztumie, Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu oraz Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Przedsięwzięcie przyciągnęło  ponad 30  wystawców oraz kilkaset osób poszukujących zatrudnienia lub zainteresowanych podjęciem kształcenia.  Na Targach można było znaleźć oferty pracy m.in. na stanowiskach: pracowników produkcji, operatorów maszyn, ślusarzy, spawaczy, stolarzy, pracowników ochrony, opiekunów osób starszych i wiele innych. W trakcie targów była również możliwość zapoznania się z pracą w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego.  Odwiedzający mieli również możliwość zapoznania się z ofertami pracy w ramach EURES, które były dostępne na stanowisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Oprócz firm i szkół na Targach swoją ofertę przedstawiały również inne instytucje związane z rynkiem pracy.
Wszystkim wystawcom oraz odwiedzającym dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznych Targach.

czytaj całość: Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

Wyróżnienia - XXX sesja Rady Powiatu Sztumskiego

W dniu 25 kwietnia 2017 r. odbyła się XXX sesja Rady Powiatu Sztumskiego, w trakcie której została wyróżniona młodzież odnosząca sukcesy z terenu powiatu sztumskiego. W pierwszej kolejności gratulacje oraz życzenia z rąk Przewodniczącej Rady Powiatu Sztumskiego Jolanty Szewczun oraz Starosty Wojciecha Cymerysa odebrali wychowankowi ośrodka z Uśnic, którzy to zdobyli brązowy medal Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017. Brązowi medaliści to: Ewelina Manista, Marcin Kowalski, Piotr Biernacki i Robert Draganek. Ich opiekunami byli Róża Banasik-Zarańska i Paweł Zdziennicki. Następnie gratulacje otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół
w Sztumie. Bartosz Mielniczek uczeń klasy IIIB zajął I miejsce w XI Olimpiadzie Mediewistycznej, nauczyciel prowadzący – Mariusz Krause, Patryk Szymczak uczeń klasy IIA zajął III miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny, nauczyciel prowadzący – Małgorzata Chybalska, a Michalina Nenczak uczennica klasy III A uzyskała tytuł finalisty XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, nauczyciel prowadzący – ks. Włodzimierz Hoffman.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

czytaj całość: Wyróżnienia - XXX sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 27 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Czerninie odbyły się powiatowe rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rozgrywek przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu sztumskiego. Szkoły podstawowe reprezentowały czteroosobowe grupy uczniów, natomiast w grupie gimnazjalnej drużyny składały się z trzech osób. Najlepsze drużyny odebrały upominki z rąk Starosty Sztumskiego Wojciecha Cymerysa. Finaliści awansowali do wojewódzkiego etapu turnieju.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

czytaj całość: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym