Piątek, 24.5.2019

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

2019-04-04

Święto Wojskowej Służby Zdrowia

Jak powszechnie wiadomo żołnierze czuwają nad naszym bezpieczeństwem, ale czy ktoś czuwa nad nimi? Jak najbardziej! Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 grudnia 2013 roku, 4 kwietnia ustanowiono Świętem Wojskowej Służby Zdrowia. Wojskowa Służba Zdrowia utrzymuje i wzmacnia stan zdrowotny naszych żołnierzy. Zajmuje się również zabezpieczeniem sanitarno-higienicznym i przygotowuje nowych żołnierzy do służby.

Z okazji przypadającego dziś święta Starostwo Powiatowe w Sztumie pragnie serdecznie podziękować WSZ za ich profesjonalną służbę i przypomnieć mieszkańcom o ludziach, którzy dbają o zdrowie naszych żołnierzy.

czytaj całość: Święto Wojskowej Służby Zdrowia

2019-04-03

Przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego

W piątek 29 marca b.r. odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP w Mikołajkach Pomorskich. Zakup w kwocie 858.540 zł został sfinansowany przez: Gminę Mikołajki Pomorskie (528.540 zł.), Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy (230.000 zł), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska (13.000 zł), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (87.000 zł). Wóz marki MAN, który przekazano, jest sprzętem najwyższej jakości, dzięki niemu nasi strażacy nie będą odbiegali jakościowo od zagranicznych partnerów. W uroczystości przekazania pojazdu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. Wicewojewoda Pomorski – Mariusz Łuczyk, Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP- Piotr Socha, Starosta Powiatu Sztumskiego- Sylwia Celmer, Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie - Maria Pałkowska-Rybicka, Komendant Powiatowy PSP w Sztumie - Tomasz Banach, Komendant Powiatowy Policji w Sztumie- Tomasz Czaja Dyrektor ZK Sztum - Jan Morozowski. Starosta Powiatu Sztumskiego wręczając symboliczny upominek dla OSP podkreśliła jaką ważną rolę odgrywają wszyscy strażacy dbając o bezpieczeństwo
i zdrowie mieszkańców.

czytaj całość: Przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego

2019-04-02

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Głównym przesłaniem w tym dniu jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem jest kolor niebieski. Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.  K. Jankowskiej w Uśnicach wraz ze Stowarzyszenie „Do Życia przez Życie” zorganizował Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Sztumskim Centrum Kultury. W uroczystościach wzięli udział Wicestarosta Powiatu Sztumskiego Kazimierz Szewczun oraz Członek Zarządu Powiatu Sztumskiego Sylwia Kubik. W geście solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem Starosta Sylwia Celmer wraz  z pracownikami Starostwa Powiatowego w Sztumie także symbolicznie włączyli się do świętowania tego dnia ubierając się na niebiesko.

czytaj całość: Światowy Dzień Autyzmu

2019-04-01

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sztumie zostały podpisane umowy ze Stowarzyszeniem - Klub Abstynenta „Radość i Słońce” w Sztumie oraz Stowarzyszeniem Seniorów Dzierzgońskich o wsparcie realizacji zadania w 2019 roku w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Oferty powyższych Stowarzyszeń zostały wyłonione w toku postępowania konkursowego przeprowadzonego w ramach  otwartego konkursu ofert. Stowarzyszenie - Klub Abstynenta „Radość i Słońce” w Sztumie na zadanie pod tytułem: „Działania wspomagające i aktywizujące osoby niepełnosprawne w różnych dziedzinach życia” otrzymał dotację w wysokości 1 602 zł, natomiast Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich zadanie pod tytułem: „Aktywizacja osób niepełnosprawnych zamieszkujących teren powiatu sztumskiego poprzez organizację cyklu warsztatów teatralnych, wyjazdów do kina oraz teatru” otrzymało dotację w wysokości 8 220 zł.

czytaj całość: Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

2019-03-29

V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

28 marca br. Starosta Sztumski – Sylwia Celmer oraz Wicestarosta – Kazimierz Szewczun wzięli udział w V Powiatowych Targach Edukacji i Pracy, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.

Targi skierowane były przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy stoją właśnie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie mieli możliwość poznać szczegóły rekrutacji oraz oferowane kierunki kształcenia. Młodzież szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych miała możliwość zapoznania się z aktualną ofertą szkół policealnych i wyższych. Kandydaci do pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, a także złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Spektrum ofert przygotowanych przez pracodawców było na tyle szerokie, że wielu odwiedzających mogło znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. W trakcie Tragów była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego. Wszyscy uczestnicy Targów mogli skorzystać z porad indywidualnych specjalistów w zakresie przedsiębiorczości oraz przedstawicieli instytucji – z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy.

czytaj całość: V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

2019-03-25

Informacja

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

czytaj całość: Informacja