Niedziela, 25.8.2019

Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

2019-07-18

Informacja

Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu pozyskał środki Funduszu Pracy z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w wysokości 140,0 tys. zł. Pracodawców, którzy są zainteresowani przeszkoleniem swoich pracowników zapraszamy do zapoznania się z warunkami dofinansowania. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie PUP w Sztumie z/s w Dzierzgoniu, ul. Zawadzkiego 11, 82-440 Dzierzgoń, pod numerem telefonu 55/ 276-22-50 w.49  oraz na stronie internetowej: sztum.praca.gov.pl.

czytaj całość: Informacja

2019-07-10

kliknij w plakat, aby powiększyć

czytaj całość: Zaproszenie

700-LECIE WSI KOŚLINKA

7 lipca br. odbyły się obchody 700-lecia wsi Koślinka. Uroczystość rozpoczęła masz święta przy Wzgórzu Cmentarnym w Koślince, celebrowana przez proboszcza parafii św. Mikołaja w Dąbrówce Malborskiej, ks. Marcina Szczęsnego. Następnie historyk Piotr Podlewski przedstawił rys historyczny na temat wsi, po którym uczestnicy wspólnie przystąpili do nasadzenia drzewek wzdłuż pasa drogi powiatowej. Zarząd Powiatu Sztumskiego reprezentowali w tym szczególnym dniu Wicestarosta Kazimierz Szewczun oraz Członek Zarządu Sylwia Kubik, którzy wspólnymi siłami zasadzili piękną sadzonkę Aesculus carnea – kasztanowca czerwonego.
Dziękujemy i życzymy więcej tak szlachetnych inicjatyw!

czytaj całość: 700-LECIE WSI KOŚLINKA

700-LECIE STAREGO MIASTA ORAZ 60-LECIE OSP STARE MIASTO

6 lipca br. odbyły się uroczystości z okazji 700-lecia lokacji miejscowości Stare Miasto oraz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Mieście. Jubileusz rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, po której nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy świetlicy. Następnie, goście wraz z gospodarzami udali się na boisko sportowe, gdzie miały miejsce przemówienia okolicznościowe oraz wręczono medale i odznaczenia zasłużonym. Wicestarosta Kazimierz Szewczun z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Sztumskiego Jarosławem Stawnym złożyli podziękowania i prezenty na ręce Sołtys Jolanty Gębusia i Prezesa OSP Stare Miasto Karola Lipińskiego.
Gratulujemy tak wspaniale przygotowanej uroczystości!

czytaj całość: 700-LECIE STAREGO MIASTA ORAZ 60-LECIE OSP STARE MIASTO