Czwartek, 19.7.2018

Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

2018-05-30

Informacja dot. godziny pracy apteki „Centrum Zdrowia”

Zawiadamiamy, że zgodnie z informacją, która wpłynęła do tutejszego Starostwa, od dnia 1 czerwca 2018 roku Apteka Centrum Zdrowia, znajdująca się w Sztumie przy ulicy Baczyńskiego 1, będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00. We wszystkie niedziela i święta apteka będzie nieczynna, z wyłączeniem dni pełnienia dyżuru przez aptekę.

czytaj całość: Informacja dot. godziny pracy apteki „Centrum Zdrowia”

2018-05-23

Zarząd Powiatu Sztumskiego informuje o wynikach postępowania w sprawie ponownego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku w zakresie edukacji, oświaty i wychowania. Na realizację zadań publicznych w 2018 roku w zakresie edukacji, oświaty i wychowania  wpłynęły 3 oferty złożone przez:

- Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańska, Hufiec Malbork, na zadanie pod nazwą: „ Indianie z Uśnic – obóz harcerski”;
-  Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańska, Hufiec Kwidzyn, na zadanie pod nazwą: „Obóz harcerski”;
- Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańska, Hufiec Malbork na zadanie pod nazwą: „Obóz harcerski i kolonia zuchowa”.
Na podstawie protokołu przedłożonego przez Komisję Konkursową z dnia 18.05.2018 r. z opiniowania ofert w ramach ponownego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku, Zarząd Powiatu Sztumskiego Uchwałą nr 257/2018 z dnia 21.05.2018 roku w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w zakresie edukacji, oświaty i wychowania wybiera do realizacji zadania publicznego dwie spośród w/w ofert w formie wsparcia zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji. Oferta ZHP Chorągiew Gdańska, Hufiec Malbork na zadanie pod nazwą: „ Indianie z Uśnic – obóz harcerski” nie spełniała wszystkich warunków określonych w ogłoszeniu w związku
z czym nie mogła zostać dopuszczona do oceny merytorycznej i została odrzucona.
Poniżej załączono Uchwałę Zarządu Powiatu Sztumskiego określającą wysokość środków finansowych przyznanych dla poszczególnych oferentów.

Uchwała NR 257/2018
ZARZĄDU POWIATU SZTUMSKIEGO
z dnia 21.05.2018 r.w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w zakresie edukacji, oświaty i wychowania.

czytaj całość: Rozstrzygnięcie ponownego Otwartego Konkursu Ofert 2018 z zakresu edukacji, oświaty i wychowania

2018-05-22

XLI sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.1 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j
Dz. U. z 2017 r. poz. 1868, z późn. zm.) zwołuję XLI sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 29 maja 2018 r. o godz. 15.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu nr XL z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 24.04.2018 roku.
5. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.
6. Interpelacje i zapytania.

czytaj całość: XLI sesja Rady Powiatu Sztumskiego