Piątek, 15.12.2017

Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

2017-10-06

Zakończenie prac budowlanych prowadzonych w miesiącach sierpień – wrzesień

Wykonawca Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A., ul. Pomorska 26A, 83-200 Starogard Gdański zgłosił zakończenie prac budowlanych prowadzonych w miesiącach sierpień – wrzesień na zadaniach:
- Przebudowa drogi powiatowej nr 3159G – ul. Reja w Dzierzgoniu,  długość odcinka 0,150km
- Przebudowa drogi powiatowej nr 3145G – DW 515 Górki – (Obrzynowo), odcinek Monasterzysko Wielkie - Górki,  długość odcinka 3,440 km,
Trwają odbiory końcowe inwestycji wykonanych w ramach projektu pn. „Przebudowa 4,489 km dróg w powiecie sztumskim w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla” ze środków  Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019  przy wsparciu finansowym Wojewody Pomorskiego, Miasta i Gminy Dzierzgoń oraz Gminy Stary Dzierzgoń.

czytaj całość: Zakończenie prac budowlanych prowadzonych w miesiącach sierpień – wrzesień

2017-09-22

XXXIV sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.1 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2016 roku  poz. 814) zwołuję XXXIV sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 29 września 2017 r. o godz. 15:00 w Sali Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu nr XXXIII z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 28.08.2017 roku.
5. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.
6. Interpelacje i zapytania.

czytaj całość: XXXIV sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2017-09-18

POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY 17 WRZEŚNIA

Dnia 17 września br. odbyły się powiatowe obchody 78. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 11.15. w kościele pw. Św. Anny w Sztumie. Następnie pod Głazem Pamięci złożono kwiaty, a licznie zebrani mieszkańcy powiatu, przedstawiciele samorządów, kombatanci i młodzież szkolna wysłuchali wystąpienia Starosty Sztumskiego Wojciecha Cymerysa.

czytaj całość: POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY 17 WRZEŚNIA

2017-09-18

OSTRZEŻENIE - Intensywne opady deszczu

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1
Obszar: województwo pomorskie - subregion wewnętrzny
Ważność: od godz. 10:10 dnia 18.09.2017 do godz. 20:30 dnia 18.09.2017
Przebieg: Występują i nadal są prognozowane opady deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym.
Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm. Miejscami, zwłaszcza w powiatach wschodnich suma opadów od początku ich trwania wyniesie do 50 mm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

czytaj całość: OSTRZEŻENIE - Intensywne opady deszczu