Czwartek, 27.4.2017

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

2017-02-22

Spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych

W dniu 17.02.2017 w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się doroczne spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych działającego przy SOSW w Uśnicach. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i działacze klubu oraz zaproszeniu goście: osoby wspierające Olimpiady Specjalne w środowisku lokalnym, rodzice zaangażowani w pomoc, przedstawiciele mediów. Gościem honorowym spotkania był starosta powiatu sztumskiego Pan Wojciech Cymerys. Celem spotkania było przedstawienie działalności klubu w roku 2016 oraz planów na rok 2017 w tym niezwykle ważnego wyjazdu reprezentacji na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Austrii w marcu br.

czytaj całość: Spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych

2017-02-20

OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 32 ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 814 z późn. zm.) oraz uchwały nr XXVI/143/2016 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29 listopada 2016 roku w sprawie uchwalenia „Rocznego programu współpracy na rok 2017 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie” oraz na podstawie przedłożonego przez Komisję Konkursową protokołu z dnia 13 lutego 2017 r. z opiniowania ofert w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w 2017 roku, Zarząd Powiatu Sztumskiego wybiera do realizacji zadania publicznego następującą ofertę w formie powierzenia zadania wraz z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji dla Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego na zadanie pn.: „Organizacja i koordynacja przedsięwzięć sportowych o zasięgu powiatowym, dla dzieci i młodzieży z Powiatu Sztumskiego”.

>> Pliki do pobrania:

Protokół

Wybór oferty

czytaj całość: OGŁOSZENIE

2017-02-15

Informacja

Starosta Sztumski serdecznie zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających na terenie powiatu sztumskiego na spotkanie w celu omówienia zasad i zmian w dotacjach udzielanych z budżetu Starostwa Powiatowego w Sztumie na rok 2017 r. Spotkanie odbędzie się dnia 22 lutego 2017 roku w Sali 08 Starostwa Powiatowego w Sztumie o godz. 11:00.

czytaj całość: Informacja

2017-02-07

INFORMACJA STAROSTY SZTUMSKIEGO
DOTYCZĄCA TERMINU SKŁADANIA WNIOSKU O PRZYZNANIE
STYPENDIUM STAROSTY SZTUMSKIEGO

Zgodnie z uchwałą nr XVI/99/2011 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sztumskiego informuję, iż istnieje możliwość składania wniosku o przyznanie stypendium Starosty Sztumskiego dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sztumskiego. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sztumie w terminie do 24 lutego 2017 roku.

Starosta Sztumski
Wojciech Cymerys

czytaj całość: INFORMACJA

2017-02-06

Otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Sztumskiego

Ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w 2017 roku na zadanie z zakresu edukacji, oświaty i wychowania; działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej oraz w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

>> Pliki do pobrania:

czytaj całość: Otwarty konkurs ofert