Niedziela, 22.10.2017

Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

2017-08-25

Zawiadamiam, że XXXIII sesja Rady Powiatu Sztumskiego odbędzie się 28 sierpnia 2017 roku o godz. 15:00 w Sali Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu nr XXXII z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 26.06.2017 roku.
5.Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.
6. Interpelacje i zapytania.

czytaj całość: XXXIII sesja Rady Powiatu Sztumskiego odbędzie się 28 sierpnia 2017 roku o godz. 15:00 w Sali Starostwa Powiatowego w Sztumie.

2017-08-23

APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO DO PRZEDSIĘBIORCÓW

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez teren województwa pomorskiego przeszła nawałnica o niespotykanej sile, która zniszczyła wiele hektarów lasów, pól uprawnych, pozbawiła dobytku dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego regionu.

Dotknięty do głębi rozmiarem szkód, jakie siły przyrody spowodowały na terenie naszego województwa, zwracam się do Państwa z gorącym APELEM O POMOC.

Ofiarami katastrofy zostali nasi sąsiedzi, pozbawieni prądu i wody, oczekują naszej pomocy i wsparcia. Pomóżmy najbardziej potrzebującym poprzez dar serca w formie pomocy rzeczowej lub finansowej. Nie pozostańmy obojętni na ludzką krzywdę, której nie są w stanie odzwierciedlić żadne zdjęcia i relacje telewizyjne. Wobec klęski żywiołowej, która dotknęła nasz region, konieczna jest solidarność i wspólne działania niwelujące szkodę. Samorząd Województwa Pomorskiego w swoim zakresie kompetencji w najbliższym czasie takie działania podejmie.

Głęboko wierzę, że wśród pomagających jak zwykle nie zabraknie pomorskich przedsiębiorców. Serdecznie proszę pomorskie organizacje przedsiębiorców i pracodawców o włączenie się w działania na rzecz poszkodowanych społeczności.

Jeśli chodzi o pomoc materialną, to obecnie najbardziej potrzebne rzeczy to środki czystości, kołdry, pościele, ręczniki, żywność o długim terminie ważności, art. sanitarne i budowlane, woda butelkowana (najlepiej 5 l), agregaty prądotwórcze, sprzęt do usuwania skutków katastrofy.

Proszę także Państwa organizacje, a za Państwa pośrednictwem pomorskich przedsiębiorców, o rozważenie objęcia indywidualną opieką lokalnych przedsiębiorców, którzy w wyniku klęski żywiołowej stracili możliwość normalnego funkcjonowania. Być może dzięki pomocy indywidualnie dobranej do ich specyficznych potrzeb, udzielonej przez innych przedsiębiorców, uda się szybko przywrócić ich firmy do normalnego funkcjonowania na rynku i uchronić zagrożone miejsca pracy.

Wreszcie, proszę o rozważenie, czy pomorscy przedsiębiorcy nie włączyliby się w inicjatywę zorganizowania dzieciom z rodzin poszkodowanych przez kataklizm kolonii poza miejscem zamieszkania, w szczególności na czas usuwania szkód oraz porządkowania ich rodzinnych gospodarstw domowych.

We wszystkich wskazanych wyżej sprawach osobą kontaktową będzie pan Michał Szczupaczyński, którego upoważniłem do koordynowania pomocy dla osób poszkodowanych przez kataklizm: m.szczupaczynski@pomorskie.eu, tel. 502 757 496. Proszę Państwa o wrażliwość ponad podziałami, o wsparcie w każdej możliwej formie już teraz.

Mieczysław Struk

czytaj całość: APEL MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO DO PRZEDSIĘBIORCÓW

2017-07-26

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Stary Dzierzgoń – 5 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Stary Dzierzgoń 10
Stary Targ – 9 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Główna 20
Sztum – 18 sierpnia przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Mickiewicza 39

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

czytaj całość: Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie

2017-07-18

EWRC 2017 EUROPEJSKI TYDZIEŃ REGIONÓW I MIAST

Szanowni Państwo,
Wyróżniając najprężniej działające organizacje pozarządowe z terenu naszego województwa, pragnę serdecznie zaprosić do udziału w wizycie studyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” z okazji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017 European Week of Regions and Cities – EWRC). Piętnasta, jubileuszowa, edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 9-12 października w Brukseli.

czytaj całość: EWRC 2017 EUROPEJSKI TYDZIEŃ REGIONÓW I MIAST