Czwartek, 17.1.2019

Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

2018-11-29

Nakręcona akcja

Starosta Sztumski Pani Sylwia Celmer zaprasza mieszkańców powiatu sztumskiego do włączenia się w akcję „Nakrętki dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Uśnicach”. Akcja ma na celu pozyskanie jak największej liczby nakrętek po napojach, sokach, chemii gospodarczej, środkach przemysłowych itp. Dzięki tej inicjatywie Ośrodek może pozyskać wannę do hydromasażu przydatną do rehabilitacji wychowanków w ramach zajęć rewalidacyjnych. Nakrętki można oddawać do specjalnie przeznaczonego na ten cel pojemnika umieszczonego w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Sztumie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tej akcji.

czytaj całość: Nakręcona akcja

2018-11-22

II sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.1 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2018 roku poz. 995, z późn. zm.) zwołuje II sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 27 listopada 2018 r. o godz. 15:30 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu nr I z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 19.11.2018 roku.
5. Przeprowadzenie głosowania w sprawie składu osobowego Komisji Rewizyjnej i wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej:
a)    zgłaszanie kandydatów do składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Sztumskiego,
b)    podjęcie uchwały Rady Powiatu Sztumskiego w sprawie składu osobowego Komisji Rewizyjnej,
c)    zgłaszanie kandydatów spośród członków powołanego składu osobowego Komisji Rewizyjnej na Przewodniczącego Komisji,
d)    podjęcie uchwały Rady Powiatu Sztumskiego w sprawie Wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
6. Przeprowadzenie głosowania w sprawie składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji i wyboru Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji:
a)    zgłaszanie kandydatów do składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
b)    podjęcie uchwały Rady Powiatu Sztumskiego w sprawie składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
c)    zgłaszanie kandydatów spośród członków powołanego składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
d) podjęcie uchwały Rady Powiatu Sztumskiego w sprawie Wyboru Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Sztumskiego:
a) w sprawie powołania składów osobowych i określenia przedmiotu działania stałych Komisji Rady Powiatu Sztumskiego.
8. Przeprowadzenie głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji ds. Polityki Gospodarczej, Budżetu, Ochrony Środowiska i Rolnictwa:
a) zgłaszanie kandydatów spośród członków powołanego składu osobowego Komisji ds. Polityki Gospodarczej, Budżetu, Ochrony Środowiska i Rolnictwa
b) podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji ds. Polityki Gospodarczej, Budżetu, Ochrony Środowiska i Rolnictwa
9. Przeprowadzenie głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji ds. Społecznych i Bezrobocia, Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia:
a) zgłaszanie kandydatów spośród członków powołanego składu osobowego Komisji ds. Społecznych i Bezrobocia, Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia;
b) podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji ds. Społecznych i Bezrobocia, Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia;
10. Przeprowadzenie głosowania w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej, Promocji Powiatu:
a) zgłaszanie kandydatów spośród członków powołanego składu osobowego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej, Promocji Powiatu.
b) podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej, Promocji Powiatu.
11. Wnioski i oświadczenia.
12. Sprawy różne.
13. Zakończenie obrad.

Przewodnicząca
Rady Powiatu Sztumskiego
Dobrosława Frączek

czytaj całość: II sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2018-11-21

Starosta Sztumski Sylwia Celmer informuje,
że dnia 21.11.2018 r.
w godzinach 8:00 – 17:00
wprowadzone zostaną utrudnienia
w postaci zamknięcia odcinka ulicy Kochanowskiego w Sztumie
od ronda przy drodze krajowej nr 55
do ul. Nowowiejskiego i ul. Spokojnej.
Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj całość: Informacja

2018-11-13

I inauguracyjna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.3 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2018 roku poz. 995, z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Gdańsku II na podstawie Postanowienia z dnia 5 listopada 2018r. zwołuje I inauguracyjną sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad i prowadzenie sesji, do czasu wyboru Przewodniczącego, przez radnego najstarszego wiekiem obecnego na sesji.
2.Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Ślubowanie radnych.
4. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego;
a) zgłaszanie kandydatów na funkcję przewodniczącego Rady Powiatu;
b) powołanie Komisji Skrutacyjnej;
c) przyjęcie Regulaminu wyboru przewodniczącego  Rady Powiatu;
d) przeprowadzenie głosowania;
e) ogłoszenie wyników wyboru (przedstawienie protokołu przez Komisję Skrutacyjną);
f) podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego.
5. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego;
a)  zgłaszanie kandydatów na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu;
b) powołanie Komisji Skrutacyjnej;
c) przyjęcie Regulaminu wyboru wiceprzewodniczącego  Rady Powiatu;
d) przeprowadzenie głosowania;
f) podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sztumskiego.
6. Zakończenie obrad.

czytaj całość: I inauguracyjna sesja Rady Powiatu Sztumskiego