Poniedziałek, 21.5.2018

Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

2018-03-14

X EDYCJA KONKURSU „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła jubileuszową X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Szczegóły na temat konkursu dostępne są na stronie:  http://www.fdpa.org.pl/konkurs-polska-wies-dziedzictwo-i-przyszlosc

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2018 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Ogłoszenie konkursu

Karta zgłoszeniowa

czytaj całość: X EDYCJA KONKURSU „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

2018-03-12

Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych

Uprzejmie informujemy, iż Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku wspólnie z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, na spotkanie z przedstawicielami Narodowego Instytutu Wolności, na którym zaprezentowany zostanie Regulamin konkursu FIO 2018 oraz zasady ubiegania się o dotację w ramach przedmiotowego konkursu.
Spotkanie odbędzie się w dniu 20 marca (wtorek) b.r. o godz. 10.00 w Historycznej Sali BHP, Gdańsk, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6 (bud. 131A, dawniej ul. Doki 1).  Spotkanie to jest organizowane w ramach cyklu spotkań regionalnych na temat FIO 2018.
Poniżej program ww. spotkania i formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń elektronicznie na adres e-mail: fio@gdansk.uw.gov.pl.
Osoba do kontaktu Pan Jarosław Rutkowski – Koordynator Wojewody Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, tel. 58 30 77 227.

Program spotkania

czytaj całość: Informacja

2018-03-12

KONKURS „PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2018”

Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk serdecznie zapraszają do uczestnictwa w 25 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2018”.

Konkurs organizowany jest w dwóch  kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”.

Główną ideą Konkursu  jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi, poprzez aktywny udział społeczności wiejskiej w zrównoważonym rozwoju otoczenia oraz poprawy jego estetyki.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich wsi oraz zagród.

Termin składania kart zgłoszeniowych do gmin: do 30.03.2018r.

>> Pliki do pobrania

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa w kategorii „Zagroda"

Karta zgłoszeniowa w kategorii „Wieś”

Kryteria oceny

czytaj całość: KONKURS „PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2018”

2018-03-07

Informacja

Rozstrzygnięcie Otwartego Konkursu Ofert 2018 z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

czytaj całość: Informacja

2018-02-23

II sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie §1. ust. 1 Regulaminu Młodzieżowej Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 30 sierpnia 2011 roku  stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały NR XIII/84/2011 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 30 sierpnia 2011 roku, zwołuję II sesję Młodzieżowej Rady Powiatu Sztumskiego, która odbędzie się w dniu 5 marca 2018 roku o godzinie 13.00 w sali nr 8 w Starostwie Powiatowym w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:
1.    Otwarcie obrad
2.    Stwierdzenie prawomocności obrad
3.    Przyjęcie porządku obrad
4.    Złożenie  ślubowania przez radnych, którzy jeszcze nie ślubowali.
5.    Rozmowy z zaproszonymi gośćmi
a)    w sprawie zaproszenia MRPS do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach.
b)    w sprawie włączenia się MRPS w sportowe obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja  organizowanych przez klub sportowy Zantyr Sztum
c)    w sprawie współpracy z Restartem Młodości
d)    w sprawie pomocy przy „krwiobusie” z regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska
6.    Sprawy różne