Piątek, 24.5.2019

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

2019-03-23

Licealiada

Dnia 21 marca br. w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbyła się Licealiada pod hasłem „Wolontariat kluczem do kariery”. Atrakcją imprezy były liczne konkursy m. in. literacki im. Leokadii Ćwirko-Zielińskiej i plastyczny skierowany do uczniów ze szkół z terenu powiatu sztumskiego. Udział w Licealiadzie wziął wicestarosta sztumski – Kazimierz Szewczun oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej, Promocji Powiatu – Adam Krupa.

czytaj całość: Licealiada

2019-03-22

15-lecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie

Wicestarosta Powiatu Sztumskiego- Kazimierz Szewczun, miał ogromny zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim były obchody Jubileuszu 15-lecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie.  Na zebranych z tej okazji gości w sali Kino-Teatru Powiśle w Sztumie, czekała niespodzianka w postaci przedstawienia w reżyserii pana Adama Łoniewskiego pt. „Jestem”, wykonanego przez podopiecznych i pracowników ŚDS oraz członków Stowarzyszenia „Do życia przez życie”.
Wicestarosta, w ramach podziękowań za całokształt działalności Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia wręczył upominek, który złożył na ręce pani Kierownik – Karoliny Lamek oraz wręczył kwiaty Prezes Stowarzyszenia, pani Jolancie Masny-Olech.

czytaj całość: 15-lecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie

2019-03-21

Zarząd Powiatu Sztumskiego informuje o wynikach postępowania w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej.
Na zadanie z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej wpłynęły 3 oferty złożone przez:
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Dzierzgoniu na zadanie pod nazwą: „Spotkania integracyjne dla mieszkańców powiatu sztumskiego”;
- Stowarzyszenie – Klub Abstynenta „Radość i Słońce” w Sztumie na zadanie pod nazwą: „Działania wspomagające i aktywizujące osoby niepełnosprawne w różnych dziedzinach życia”;
- Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich na zadanie pod nazwą: „Aktywizacja osób niepełnosprawnych zamieszkujących teren powiatu sztumskiego poprzez organizację cyklu warsztatów teatralnych, wyjazdów do kina oraz teatru”.
Na podstawie protokołu przedłożonego przez Komisję Konkursową z dnia
05.03.2019 r. z opiniowania ofert w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku, Zarząd Powiatu Sztumskiego Uchwałą nr 35/2019 z dnia
18.03.2018 roku w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej wybiera do realizacji zadania publicznego oferty złożone przez: Stowarzyszenie – Klub Abstynenta „Radość i Słońce”
w Sztumie oraz Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich  w formie wsparcia zadania wraz
z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji.
Poniżej załączono Uchwałę Zarządu Powiatu Sztumskiego określającą wysokość środków finansowych przyznanych dla poszczególnych oferentów.

Uchwała nr 35/2019 Zarządu Powiatu Sztumskiego z dnia 18.03.2019 r. w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej

czytaj całość: Rozstrzygnięcie Otwartego Konkursu Ofert 2019 z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej.

2019-03-20

Licealiada

21 marca br. o godzinie 11:00 w auli Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbędzie się finał Licealiady. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Wolontariat kluczem do kariery”.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!

czytaj całość: Licealiada

2019-03-19

Przebudowa drogi powiatowej nr 2936 G

W dniu 18 marca 2019r. w Starostwie Powiatowym w Sztumie miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą na "Przebudowę drogi powiatowej nr 2936 G w wymiarze 1,8 km tj. odcinek od granicy powiatu sztumskiego do miejscowości Żuławka Sztumska- w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla". Wykonawcą inwestycji jest firma Drogomex Sp. z o.o. z Pruszkowa. W ramach zadania przewidywane są m.in. wzmocnienie konstrukcji istniejącej powierzchni, przebudowa zatoki autobusowej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, wymianę istniejących przepustów. Termin zakończenia robót przewidywany jest na 30 września.

czytaj całość: Przebudowa drogi powiatowej nr 2936 G